O egzotyce w trochę osobliwym wydaniu, czyli o wyjątkowych atrakcjach, które czekają na przyjezdnych w krajach Północnej Europy

W turystce egzotyka bywa łączona z wycieczkami do państw położonych w sąsiedztwie Zwrotnika Raka albo Koziorożca, a także Równika. Jeśli jednak ktoś chce doświadczyć niezwykłych przeżyć, ten wcale nie musi wyjeżdżać tak daleko, zwłaszcza, że pobyt w Tunezji lub Turcji może okazać się dosyć ryzykowny. Kraje Europy Północnej podsuwają tymczasem turystom atrakcje, których na pewno nie powstydziłby się żaden tropikalny kurort.

zabawa
Trudno spodziewać się, że w pobliżu Koła Podbiegunowego wyrosną palmy, lecz wycieczka (tu) na Islandię czy kilkudniowy pobyt w Norwegii łączyć się będzie z całkiem innymi, choć równie wspaniałymi krajobrazami. Współcześni wczasowicze mają jednak duże oczekiwania i podziwianie tamtejszej flory wydaje się być zaledwie przystawką do głównych rozrywek. Oczywiście w krajach takich, jak Norwegia czy islandia zorza polarna jest nie lada gratką. Do wykazu cudów przyrody, które obowiązkowo muszą zobaczyć przyjezdni należą również wspaniałe gejzery, piękne fiordy i wodospady.

gory-widok

Autor: Jennifer C.
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy ktoś przez pięć albo sześć dni w tygodniu pracuje za biurkiem, to w czasie wakacji powinien odpoczywać w aktywny sposób. Krótka albo kilkunastodniowa wycieczka na Islandię w żadnym razie nie musi łączyć się tylko z całodniowym zwiedzaniem budowli zabytkowych. Wolny czas można tak zagospodarować, żeby przed południem wybrać się w góry czy przez parę godzin pojeździć na górskim rowerze. Z kolei nocą niewiele państw jest tak magicznych, jak Islandia zorza polarna rozjaśnia wtedy niebo. Trzeba jednak wykazać się dużą cierpliwością, żeby zobaczyć to niesamowite zjawisko.

Obierając cel sierpniowych eskapad warto dokładnie zapoznawać się z propozycją biur podróży bądź z treścią notek zamieszczonych w przewodnikach. Z pozoru mało atrakcyjny kierunek może bowiem okazać się idealnym.