Jakimi frykasami obżera się kocur, bez względu na to, czy jest typowym dachowcem, czy czystej krwi pięknością

Wieki temu koty jadały praktycznie tylko jeden rodzaj pożywienia, a były nim pozostałości ze stołów posiadaczy. I prawdę mówiąc kocury i kotki wcale nie musiały uskarżać się na taki stan rzeczy, o ile rzecz jasna rzeczone ławy, tak na co dzień, jak i od święta były suto zastawiane, a gospodarze szczodrzy nawet dla przedstawicieli fauny. A najwięcej powodów do zadowolenia posiadały kociaki mieszkające na wsiach – całodzienny dostęp do świeżego mleka był zapewniony.

kot

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie taka sytuacja w zupełności się odmieniła. Chociaż mleko jest towarem nadwyżkowym, to tylko wybrane koty mogą go chlipać codziennie. Powodem zaistnienia takiej a nie innej sytuacji bywa spora klasyfikacja rolnictwa, tzn.użyj linku apdmarket.pl apdmarket.pldane gospodarstwo produkuje np. tylko pszenicę i żyto, zatem krów dających mleko może być u rolnika bardzo mało. W o niebo lepszym położeniu pozostają koty pozostające własnością pań w podeszłym wieku, które swoim pupilkom nie tylko nalewają w miseczki mleko w dużych ilościach, ale także kupują najwyższej jakości akcesoria sprzedawane w sklepikach z artykułami dla zwierząt.

Jeśli w kwestii zaspokajania pragnienia nasze kociaki mają do wyboru wodę bądź mleko, to temat codziennych posiłków pozostaje już o wiele bardziej obszerny. Polne myszy od zarania dziejów były ulubionym pożywieniem tych pociesznych zwierząt. I to się nawet współcześnie nie zmieniło. Jednakże kocia dieta została uzupełniona o pokarmy, których jeszcze 20 lat temu na sklepowych regałach nie było. A mamy tutaj na uwadze karmy dla kotów, czyli pożywienie, które zupełnie zmieniło nasze myślenie o zbilansowanym odżywaniu futrzaków. Resztki z obiadu wędrują do kosza, a nasi pupile otrzymują pełnowartościowy pokarm. Karmy dla kotów są poza tym wzbogacone o składniki mineralne oraz witaminy, co powoduje, że kociak może poszczycić się pięknym, lśniącym futrem. Inną kwestią jest również pojawienie się produktów dla kotów z różnymi schorzeniami. Polecane produkty – .

Jeżeli, nawet szybko, przewertujemy ofertę sklepów zoologicznych, to szybko przekonamy się, że nawet kilkutygodniowe koty mogą liczyć na zbilansowaną dietę, w skład której wchodzić może przykładowo jedzenie dla kociąt bądź karmy weterynaryjne dla kotów. Chociaż niektórzy właściciele o tradycyjnych poglądach mało łaskawym okiem popatrzą na plastikowe woreczki, to weterynarze będą gorąco rekomendować takie produkty. Karma dla kociąt została tak opracowana, żeby dostarczyć niedojrzałym jeszcze kotom wszystkich koniecznych składników, a to nie pozostaje obojętne dla ich zdrowego rozwoju.