Spedycja towarów na ogromne dystanse

Zawsze warto podkreślać, jak to w dawniejszych czasach człowiek miał trudne życie. Teraźniejsi ludzi zazwyczaj nie widzą tego, co dostali dzięki ogromnemu postępowi w nauce. Nasze życie trwa więcej, mnóstwo niebezpiecznych kiedyś schorzeń zwalczono, w mieszkaniach pojawiły się niezwykle praktyczne urządzenia, które wiele ułatwiają w codziennej egzystencji. Przyjrzymy się dziś, jak niesamowicie zmieniły się przewozy różnorakich towarów na przestrzeni dekad.

Autor: happening.pl
Kiedyś podstawowym medium transportu był koń. Zwierzaki te wierne pracowały dla ludzkości przez całe tysiąclecia, dźwigając na swych plecach ludzi oraz dobra. Tego gatunku prymitywny fracht posiadał mnóstwo mankamentów. Primo, koń nie potrafił rozwijać dużej prędkości. Po drugie, zła wygoda podróży. Tertio, zwierzęta wykazują jakąś wytrzymałość, należało więc często zatrzymywać się na odpoczynek i zmianę zwierzaków. Wszystkie te wady sprawiały, że fracht był niełatwy. Kiedy nie było lodówki, fracht delikatnych towarów, takich jak chociażby mięso, był w zasadzie niemożliwy. Jeśli droga konna trwała przez wiele dni, produkty psuły się. Innym towarem jest zboże, które nie gnije szybko, zatem fracht konny umiał je transportować (zobacz więcej przyczepy towarowe).

Dodatkowe informacje poznasz: sprawdź tu.

Wielka rewolucja narodziła się, gdy zbudowano napęd na energię parową. Dzięki niemu uruchomiono pierwsze pociągi, które mogły prędko transportować towary na znaczne odległości. Następny krok w marszu nauki to wymyślenie silnika na benzynę.

Pociąg towarowy

Źródło: http://sxc.hu/

Dynamiczny rozwój samochodów przyczynił się do powstania handlu globalnego – fracht samochodowy to nawet dzisiaj najpopularniejsza metoda frachtu artykułów- Bene Trucks.

No i ostatecznie nadszedł ten dzień, gdy do domów szarych ludzi trafiły lodówki. Te ważne sprzęty zjawiły się także w odmianie samochodowej, co naturalnie ułatwiło fracht delikatnych towarów. Do teraz przewozy (zobacz więcej przewozy do niemiec dolnośląskie) chłodziarkami ciężarowymi są kluczowym elementem w ogólnoświatowej wymianie handlowej.