Zakopane to najlepsze miejsce na urlop przez cały rok. Cały czas coś się tu dzieje ciekawego

Dla wielu z nas Zakopane to tak naprawdę najlepszy punkt wypadowy w Tatry a także istotny ośrodek zimowych aktywności. Wczasy dla aktywnych to jedna z wielu ciekawych propozycji spędzania tu wolnego czasu. Należy mieć na uwadze, iż Zakopane to także wiele ciekawych imprez i istotnych wydarzeń kulturalnych, w jakich z pewnością warto brać udział.

tatry

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Każda z nich jest w stanie wzbogacić nasze wakacje i spowodować, iż przywieziemy z nich coś bardziej, niż tylko wspomnienia z wędrówek po Tatrach. Jakimi imprezami może się więc pochwalić Zakopane? Coś interesującego odnajdą tu dla siebie i miłośnicy kultury, i ci, dla których najistotniejszy jest sport a także aktywny wypoczynek. Dla turystów, jacy odnaleźli noclegi w centrum Zakopanego lub tanie pokoje w Zakopanem (tanie noclegi), najlepszą propozycją spędzania tu okresu całorocznego są zabawy góralskie. Na świeżym powietrzu albo w karczmie góralskiej – bawić możemy się tu do bladego świtu, a miejscowe kapele oferują każdemu moc najwspanialszej zabawy.

Są jednakowoż i takie imprezy, jakie są istotnymi wydarzeniami nie tylko dla turystów, lecz i dla mieszkańców Podhala. Bardzo popularne są te imprezy, jakie mają charakter folklorystyczny. Są one wydarzeniami, jakie cenią sobie faktycznie miłośnicy muzyki i tańca. Międzynarodowy Festiwal Ziem Górskich to jedna z najważniejszych imprez tego typu, chociaż nie tylko ona spopularyzowała Zakopane. Kto zaplanował tu wczasy po sezonie, ten może brać udział w słynnej „Jesieni Tatrzańskiej”. Ta impreza (sprawdzona oferta sylwestrowa) nastawiona jest na promocję miejscowej kultury, a przyjezdni chętnie biorą w niej udział. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego to następna impreza, w przypadku której najbardziej istotna jest muzyka.

nocleg

Źródło: www.morguefile.com
Warto też w porę rezerwować sobie noclegi w Zakopanem w marcu, czyli w okresie, jak stolica Podhala przyciąga Marcowymi Wieczorami Kameralnymi. Zakopane to istotny ośrodek sportów zimowych, tak więc wiele wydarzeń oraz imprez wiąże się z nartami. Memoriał im. Bronisława Czecha oraz Heleny Marusarzówny to najistotniejsze wydarzenie. Ten bieg narciarski jest doskonale znany, podobnie zresztą jak i liczne imprezy, jakie organizowane są na Wielkiej Krokwi. W tym okresie jednakże w Zakopanem może być ciężko z wynajęciem pokoju. Nic straconego, korzystnie szukać poronin noclegi. To ciekawe miejsce nieopodal Zakopanego, z pewnością tam ci się spodoba.