Pakowanie śniadania dla pociechy – czy folia strech jest szkodliwa dla zdrowia?

W czasie przygotowywania kanapek dla malucha rzadko kiedy zastanawiamy się nad tym, w co powinniśmy zapakować jedzenie.

obróbki

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
testy

Autor: mike
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to oczywiście błąd, ponieważ niektóre tworzywa mogą mieć wpływ na to, że kanapka straci swoje wartości odżywcze a w ostateczności stanie się szkodliwa dla zdrowia. W co spakować kanapki dla dziecka, by mu nie zaszkodzić?
folia strech

Autor: Bosch
Źródło: Bosch
Jeśli chodzi o najbardziej rozpowszechnione wśród mam opakowania foliowe jest stanowi najchętniej wykorzystywane rozwiązanie. Jej wykorzystanie sprawia, że żywność jest zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi, a także przed wylaniem się w tornistrze dziecka. Folia (rozwinięcie tematu: http://vincent.pl) strech jest rozciągliwa i precyzyjnie przykleja się do produktu, dzięki czemu nie dochodzi do niego powietrze – zabezpiecza zatem jedzenie przed zbyt szybkim zepsuciem. Istotny jest również fakt, że folia strech uchroni jedzenie przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury.
Oponenci tej formy opakowania myślą, że zastosowane do jej wyprodukowania tworzywa nie mogą być łączone z artykułami spożywczymi, ponieważ są szkodliwe dla zdrowia.

Zobacz tu, sprawdź ofertę przeglądy rejestracyjne wrocław naszej firmy a na pewno znajdziesz coś ciekawego. Gwarantujemy bardzo konkurencyjne stawki, zatem się nie rozczarujesz!

Większość dostępnych w sprzedaży folii została jednakże specjalnie przebadana pod tym kątem i posiada specjalny certyfikat, który poświadcza, że element jest dopuszczony do używania z jedzeniem.

Nie musimy się zatem obawiać, że jej stosowanie w jakikolwiek sposób wpłynie na zdrowie naszego ucznia. Uwzględniając wszystkie powyższe argumenty można dojść do jednego podsumowania – folia jest praktyczna i bezpieczna. Dlaczego więc z niej nie korzystać?