Co może pomóc w rozwoju osobistym? Co dla ludzi oznacza samospełnienie? Do czego z reguły dążymy?

Osiągnięty sukces w życiu część osób mierzy ilością gotówki, inni natomiast interesującymi doświadczeniami życiowymi, jeszcze inni osobistym spełnieniem, to znaczy zadowoleniem ze swojego życia.

Tak naprawdę, gdyby zadać pytanie kilku osobom co znaczy dla nich życiowy sukces, udzieliłyby z pewnością bardzo różnych odpowiedzi.
Tak faktycznie jest, że każdy widzi marzenia w inny sposób. Inaczej wyobraża sobie swoje życie. Jest w tej kwestii naprawdę duża różnorodność.

Zaciekawiły Cię prezentowane kwestie? Jeżeli tak, to sprawdź ponadto, co posiada w tym temacie ta optymalna strona. Znajdziesz tam podobne treści.

Nie każdemu rzecz jasna udaje się spełnić wizje, które są w głowie. Niektóre z planów są często poza zasięgiem, lub też zbyt mało się staramy, by swoje marzenia spełnić. Niektórzy również są zdania, że marzenia powinny właśnie pozostać w tej sferze marzeń. Może się bowiem okazać, że kiedy dostaniemy to o czym śnimy, możemy być zawiedzeni. Różne wyobrażenia jednak często maja się nijak do rzeczywistości. Jeśli chodzi o rozwój osobisty, tutaj jest chyba jeszcze trudniej. Praca nad własną osobą jest bowiem niesamowicie trudna. Nie każdy posiada tyle siły oraz determinacji, by temu sprostać.

biurko

Autor: Natania
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy chodzi o pracę nad sobą, to przejawiamy tendencje do nie godzenia się ze swoimi słabościami i co jeszcze gorsze do nie zauważania ich. Dlatego w tym przypadku tak ważna jest pomoc kogoś innego. Obraz nas samych, który mamy w swojej głowie, różni się najczęściej od rzeczywistego stanu. Niektórzy są bardziej skłonni do przesadzonej samokrytyki, jaka jest związana z niską samooceną. Inni natomiast wręcz przeciwnie, sądzą, że nie mają żadnych wad.

Pomóc popatrzeć na te sprawy z dystansu może pomóc Coaching. Z pomocą specjalisty, będziemy mogli zobaczyć oraz zrozumieć lepiej niektóre rzeczy. To świetnie wpłynie na nasz wewnętrzny rozwój.