Londyn – miasto wielu możliwości

Wielka Brytania to jak dobrze wiemy państwo ulokowane na wyspie, do którego możemy się dostać zarówno drogą morską, jak i powietrzną. Zjednoczone Królestwo (bo i tak jest nazywane) to miejsce gdzie poza samymi rodowitymi mieszkańcami, można bardzo łatwo napotkać wiele innych narodowości, w tym bardzo wielu Polaków, którzy udają się tam szukając pracy, czy lepszych warunków życia.

wnętrze restauracji

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com
Stolicą Wielkiej Brytanii jest Londyn, który kusi większość osób.
Londyn – miejsce do pracy
Wybierając Londyn jako miejsce, by „zacząć od nowa”, większość z nas zaczyna cała zmianę od jednej rzeczy – udania się do kogoś, kto już tam mieszka. Jak widać po powyższym Londyn zamieszkuje wielu polaków, często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele kiedyś nam znanych ludzi przeniosło się tam, szukając swojej drogi. Udanie sie tam za nimi bardzo często otwiera nam całą przyszłość – wystarczy sie przełamać. Wielu żałuje wyjazdu i wraca, jednak wcale nie tak mało z nas pozostaje, bez problemu odnalazłszy ta swoje miejsce i pracę, która wykonywana w naszym kraju, dałaby nam zwykle o wiele mniejsze dochody, co jest głównym powodem tego, że z niej „uciekamy”.
Londyn – miasto „kapryśnej” pogody
Wielu z nas słyszało o słynnej „londyńskiej pogodzie”, lecz prawdą jest, że ten kto jej nie doświadczył, po prostu nie jest wstanie do końca zrozumieć, jak bardzo jest ona charakterystyczna i tak naprawdę adekwatna do tego, gdzie owe miasto sie znajduje. My Polacy mamy zwyczaj częstego narzekania na pogodę, co tak naprawdę sprawia, że nasze wyobrażenia sięgają zarazem głęboko, jak i płytko. Czemu? Głęboko z powodu naszego narzekania, bo widzimy wszystko w „szarych barwach”, które bardzo często otaczają Londyn.

Zaintrygował Cię nasz post? Więc kliknij w link do serwisu nordic walking nad morzem i rozkoszuj się innymi faktami. W razie jakiś wątpliwości – odezwij się do nas.

Widzimy prawdę, lecz nie zastanawiamy sie nad nią, co czyni nasze postrzeganie płytkim. Londyn jest usytuowany na wyspie i choć ta nie znajduje się jakoś strasznie daleko od naszego kraju, to sam ten fakt powoduje, że klimat na niej jest typowo morski, zupełnie inny niż na „stałym lądzie”. Efektem tego są właśnie bardzo częste deszcze, szare chmury dokoła, często brak światła słonecznego, czy charakterystyczne silne wiatry i dosyć niskie temperatury.

Kosmetyczka w stylu glamour

Autor: EMPIK
Źródło: EMPIK
Rada dla Polaka?
Jeśli decydujemy sie na przeniesienie do Londynu lub któregokolwiek miasta na Wyspach, musimy przygotować się na zmiany.

Przede wszystkim jak często się okazuje te pogodowe, ponieważ na nie nie mamy żadnego wpływu, a decydując się pozostać w Londynie musimy zaakceptować tamtejszy klimat. Dobrze jest przed przeprowadzką poznać go, zamiast jechać od razu, bo wielu po prostu przez samą pogodę nie potrafi tam mieszkać.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,