Najpiękniejsze zabytki w Polsce

Wakacje muszą być czasem przygody bądź odpoczynku, w praktyce jednak bywa z tym różnie. Urlop, bez względu na miejsce do jakiego odpowiednia osoba pragnie się udać, warto planować z określonym wyprzedzeniem, aby unikać potem problemów ze znalezieniem dobrych ofert. Takie otrzymane doświadczenie może być silnie pomocne w podjęciu właściwych postanowień co do ofert wakacyjnych. Jednak przede wszystkim warto się zastanowić, co najlepiej zwiedzać w kraju.

dworzec

Autor: Pau
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim zależy to od prywatnych zainteresowań i celów podróży. Osoba szczególnie zainteresowana sportem zdecydowanie powinna wybrać się do Zakopanego, który oferuje mnóstwo możliwości pod względem narciarstwa i innych sportów zimowych. Tam wyciągi i stoki narciarskie są wykonane na rewelacyjnym poziomie i są wyśmienite zarówno dla początkujących, jak i osób już od dawna jeżdżących na nartach. Poza niezwykłymi stokami narciarskimi można tam podziwiać piękne widoki, które na niezwykle długo zapadają każdemu podróżnikowi w pamięć. Zakopane to jednak nie tylko narty – pod względem kulturalnym także stanowi ciekawe miejsce chociażby ze względu na silne wpływy twórców modernistycznych. Zakopanem fascynował się chociażby Kazimierz Przerwa-Tetmajer czy Witkacy – do dziś istnieje tam Teatr im. S. Witkiewicza. Poza tym Zakopane posiada Muzeum Tatrzańskie, zdumiewającą unikalną architekturę, oraz Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Miłośnikom muzyki romantycznej niewątpliwie się także spodoba obfite w eksponaty Muzeum Karola Szymanowskiego.

Miłośnicy letniej opalenizny i nadmorskiego piasku podobnie mają w czym wybierać – przeważnie wybierane miejscowości wypoczynkowe to Kołobrzeg i Trójmiasto. Zwłaszcza Gdańsk ma niezmiernie wiele atrakcji turystycznych oraz doskonały klimat. Z atrakcji kulturalnych i zabytków stanowczo godne uwagi i polecenia jest Pałac Opatów – obecnie Oddział Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku.

W zalewie otaczających nas wiadomości ciężko jest znaleźć naprawdę przydatne informacje. Dlatego jeśli ciekawi Cię ten artykuł, to koniecznie zobacz rekomendowane info (http://teamsport.krakow.pl/plywanie/).

Można tam oglądać malarstwo Matejki i Jacka Malczewskiego, a także Olgi Boznańskiej. Interesująca jest także Izba Mikołaja Kopernika – można tam zobaczyć limitowaną wersję kopii „O obrotach sfer niebieskich”, fragmenty listów, autoportret sławnego uczonego i inne wyjątkowe pamiątki.

Pod względem kulturalnym także Kraków ma niezwykle sporo atrakcji. Można tam nie tylko stanąć oko w oko ze Smokiem Wawelskim (a przynajmniej jego wizerunkiem), ale też zobaczyć Wawel, sławny Kościół Mariacki z znakomicie zachowanym Ołtarzem Wita Stwosza, a również Kazimierz – starą dzielnicę żydowską z zabytkowym cmentarzem i synagogami.

Jeśli poszukujesz podobnych danych na to zagadnienie, znajdziesz je z pewnością pod tym linkiem (https://www.coraltravel.pl/Bu%C5%82garia/Varna/hotel/GLARUS/14904/40-260026-24FF.html), zatem nie wahaj się tylko kliknij tu.

W Krakowie można odnaleźć wiele śladów historii – koniecznym punktem jest Collegium Maius o cudownym dziedzińcu i przecudownych krużgankach. W Krakowie można także oglądać jedyne dostępne w Polsce dzieło sztuki Leonarda da Vinci – „Damę z łasiczką” można zobaczyć w Muzeum Czartoryskich, razem z obrazami Rembrandta i Petera Breughla Młodszego. Te wszystkie zabytki, parki pełne platanów oraz widok zaczarowanych dorożek z pewnością nie rozczaruje żadnego turysty.