Co zwiedzić we Wrocławiu? Unikalne miejsca, których nie wolno pominąć!

Bez wątpienia jednym z najładniejszych miast w Polsce jest Wrocław, który nie bez powodu został nazwany ‘miastem spotkań’. Od wielu lat Wrocław może imponować turystom, którzy z zapartym tchem przyglądają się malowniczemu Rynkowi oraz oglądają różnorodne zabytki. Nietypowy klimat miasta może wyróżnić Wrocław spośród innych miejscowości, za sprawą czego na bieżąco odwiedzają go jednocześnie turyści z kraju, jak także z zagranicy.

wrocławskie mosty

Autor: Feedback/ Hill & Knowlton
Aby dokładnie zwiedzić Wrocław trzeba wygospodarować sobie nawet 7 dni, w czasie których jesteśmy w stanie aktywnie spędzać praktycznie każdą godzinę. W trakcie pobytu w ‘mieście spotkań’ zdecydowanie nie można pomijać takich miejsc jak Rynek Główny, lub też Ostrów Tumski, które fascynują swoją historią i emanują unikatowym klimatem. Cechą charakterystyczną Wrocławia są wszędzie rozlokowane krasnale, które towarzyszą turystom w trakcie aktywnego odpoczynku. Do szczególnie wartych uwagi ulic należą Podwale, Jatki oraz Psie Budy, które są szczególne ze względu na interesującą architekturę. Każda z osób, która myśli o wypoczynku we Wrocławiu powinna dokładnie poznać miejsca, które wręcz grzechem byłoby pominąć. Doskonałym rozwiązaniem jest zakupienie mapy turystycznej, na której zaznaczone są ciekawe miejsca a także zabytki. Dużo osób korzysta także z internetowego przewodnika, za sprawą którego mamy możliwość szybko znaleźć określone miejsce, jak także wskazówki dojazdu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce ‘Wrocław co zwiedzić’, po to by zagwarantować sobie wspaniałe atrakcje.

Pragniesz dowiedzieć się większą ilość informacji na taki temat? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i zdobądź cenne szczegóły (http://primaveraspa.pl/hotel-spa-nad-morzem/) – z pewnością ono również będzie dla Ciebie pasjonujące.

Wrocławska architektura na długo pozostaje w pamięci turystów. Ciekawy Ratusz, Plac Uniwersytecki, Sukiennice, Katedra oraz Opera to tylko mała część zabytków, na które z całą pewnością należy zwrócić uwagę. Kiedy chodzi o tak niesamowitą miejscowość, jaką jest Wrocław co zwiedzić już nie powinno nas zastanawiać – dokłądny opis na .

panorama

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Wrocław słynie też z zachwycających mostów, jakie jesteśmy w stanie spostrzec dosłownie na każdym kroku. Wszystkich wielbicieli historii powinna też zaciekawić Panorama Racławicka – arcydzieło stanowiące największe malowidło w kraju. Uwagę turystów przykuwają też imponujące kościoły, a przede wszystkim Dzielnica Czterech Świątyń, czyli miejsce, w którym w odległości 300 m możemy podziwiać kościół katolicki, ewangelicki, cerkiew oraz synagogę. Zdecydowanie warto mieć na względzie jak dużo zabytków mamy możliwość zobaczyć we Wrocławiu.