Jak dokładnie zagwarantować sobie wyczyszczoną wodę we wszystkich sytuacjach, czyli charakterystyka uzdatniaczy do wody.

Woda jest niezbędna do normalnego życia, bez niej człowiek może wytrzymać co najwyżej parę dni. Jednak mowa jest tu o wodzie która jest zdatna do spożywania, bez żadnych wirusów, pasożytów i bakterii. O ile w cywilizowanych krajach z dostępem do wody do picia problemów nie będzie, bo jest ona powszechnie dostępna czy to w sieci wodociągowej, czy w butelkach w sklepach. Ale czasami może się zdarzyć, że pojawia się problemy z dostępem do wody odpowiedniej jakości.

lifestraw

Autor: Ian Weddell
Źródło: http://www.flickr.com

Często tego typu sytuacje mogą się zdarzyć podczas podróży do krajów egzotycznych – tam woda nie zawsze będzie miała należytą jakość i nie gwarantuje pełnego poziomu bezpieczeństwa. Propozycje: (www) Spożycie wody z zanieczyszczeniami w najlepszym wypadku zakończy się parodniowym bólem żołądka, ale niekiedy problemy będą znacznie poważniejsze. Dlatego też turystom którzy się wybierają w takie regiony zaleca się spożywanie wody tylko z pewnych źródeł, lecz czasami mogą być kłopoty z jej dostępnością.

Czy uważasz, że zamieszczone tu dane są atrakcyjne? Jeśli tak, to przejrzyj stronę www, a znajdziesz w tamtym miejscu podobnie istotne wiadomości, które zwrócą Twą uwagę.

W takim przypadku idealnie będą się sprawdzać zaawansowane uzdatniacze oraz filtry, przy pomocy jakich da się przeczyścić nawet bardzo zabrudzoną wodę.

Jednym z najlepszych w sprzedaży uzdatniaczy jest butelka LifeSaver. Niezwykle dobre usuwa ona wszystkie bakterie i pasożyty, a także większe mechaniczne zanieczyszczenia, przez co można jej używać praktycznie bez ograniczeń. Jej ogromną zaletą jest duża wydajność – na jednym zestawie filtrów może oczyścić nawet do kilku tysięcy litrów. Często używane przed podróżujących są również filtry, w tym jeden z najbardziej popularnych z tej rodziny, czyli bidon LifeStraw Go.

Czołg, survival

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Bardzo lekki i wytrzymały bardzo dobrze nadaje się na krótsze i dłuższe wycieczki, profesjonalnie zabezpieczając na wypadek niedostępności czystej wody. Przy typowym użytkowaniu wystarcza na cały rok, i w tym czasie jest w zasadzie bezobsługowy. Podczas wycieczek duże znaczenie ma także zapewnienie czystych ubrań, do tego celu bardzo dobrze sprawdzi się następny ciekawy sprzęt, czyli torba do prania Scrubba Bag.