Weekendowy wypad daleko od domu albo rodzinny urlop? Szukamy fajnych pokoi gościnnych.

Jeżeli chodzi o polskie warunki, zwykle ośrodki wczasowe i pokoje gościnne urządzane są w taki sposób, że miło się mieszka i chce się wracać, a właściciele są mili i szczególnie gościnni. Ale czasem to, co ładnie wygląda na fotografiach, może w realiach nieco nas rozczarować. Na czym się skupić przy wyborze pensjonatu, którego poszukujemy w internecie?

Wakacje w ciepłych krajach

Autor: miss_yasmina
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy wybieramy się na rodzinne wakacje albo (przyczepki do samochodów osobowych – BLYSS) krótki urlop, albo weekendowy wyjazd, przede wszystkim na samym początku staramy się zadbać o to, by zabukować sobie pokoje. Jeżeli poszukujemy ich przez internet, możemy bazować na opisie właściciela, zdjęciach i komentarzach umieszczonych pod charakterystyką obiektu. Jeżeli szukamy pokoi w wybranej miejscowości, np. w Zakopanem czy Nowym Targu, możemy wpisać „pensjonat Nowy Targ” lub „noclegi Nowy targ” i wyszukać opisy domów wczasowych albo pokoi gościnnych np. Wiele właścicieli sporządza dokładne charakterystyki i wrzuca do sieci wykonane przez siebie zdjęcia, a opinie rzeczywiście zostały umieszczone przez osoby, jakie gościły w danym pensjonacie, lecz tego typu opinie można bez problemu sfingować, opublikować fotografie najbardziej ładnego pokoju albo zupełnie ich nie dodawać, a do tego zrobić taki opis, jaki zbuduje wrażenie doskonałego miejsca dla tych, którzy marzą o zasłużonym relaksie.

Czyżby komentarze z witryny były aż tak inspirujące, że masz chęć zostawić własny? Zachęcamy Cię do tego. Będzie to dla nas ogromna radość.

Jeżeli liczba opinii negatywnych przeważa, oczywiście to naturalne, że nie wybierzemy konkretnego miejsca, jednak zwróćmy również uwagę na przedmiot tych opinii. Zdarza się, iż ktoś niedokładnie przeczyta warunki, a potem skarży się na coś, czego nikt nie obiecywał, lecz bywa również, iż sam opis był kolorowy, a realia zupełnie inne. Pod hasłem „świetna góralska kuchnia w cenie pokoju” może kryć się małe śniadanie z parówką w roli głównej i niesmaczna obiadokolacja. Czasem pomieszczenie nazywa się pokojem czteroosobowym, lecz umieszczone w nim meble skutecznie utrudniają poruszanie się. Czasami pokój jest obok łazienki, z której przez całą dobę dochodzą dźwięki głośno chodzącego pieca.

wakacje

Autor: Kolin Toney
Źródło: http://www.flickr.com
Aby przestrzec innych podróżujących przed niezbyt fajnym ośrodkiem albo by nakłonić ich do spędzenia nocy w danym pensjonacie, również dobrze jest umieścić konkretny opis pod opisem ośrodka, szczególnie pozytywny jak tego pensjontau dowiedz się więcej. Może to dzięki nam ktoś, kto wpisze „pensjonat Nowy Targ”, znajdzie dostosowane do swoich wymagań i potrzeb miejsce.