Wizytówki – co dobrze jest o nich wiedzieć? Zadbaj o wizerunek swojej firmy

Historia wizytówek przenosi nas aż do III wieku. Uważa się, że ich ojczyzną są Chiny. W Europie pierwsze wizytówki pojawiły się we Francji w XVII wieku. W powszechnym użytku znalazły się dwa stulecia później. Na chwilę obecną większość z nas nie jest w stanie sobie nawet wyobrazić, jak można obejść się bez tego niewielkiego kartonika.

Wizytówki mogą być naprawdę różne. Był okres, kiedy wyjątkowo popularne były wizytówki , które były bogato ozdobione. Aktualnie tego typu wizytówki nie są już raczej używane – wypróbuj kreator wizytówek . Na chwilę obecną kupowane są przede wszystkim wizytówki mające naprawdę prosty wygląd. W dobie Internetu naprawdę duża grupa osób stawia na tworzenie własnych wizytówek. Pozwala na to kreator wizytówek online.

Cieszący się coraz większym zainteresowaniem kreator wizytówek online to możliwość wykonania własnej wizytówki w zaskakująco prosty i szybki sposób. Wiele tych aplikacji jest bezpłatnych. Projektowanie wizytówek staje się niezwykle proste, z zaprojektowaniem własnego biletu wizytowego uporają się nawet osoby, które rzadko korzystają z tego typu aplikacji. Projektowanie wizytówek pozwala na wykonanie prostych, ale też niezwykle ozdobnych wizytówek dla firm i osób prywatnych.

wizytówki

Autor: Paul Stainthorp
Źródło: http://www.flickr.com

Nie wystarczy tylko zaprojektować i wydrukować wizytówkę, trzeba wiedzieć, jak się nią posługiwać. Bardzo dużo osób nie jest świadomych tego, że rytuał wymiany wizytówek podlega zasadom savoir-vivre. Chcąc być z nimi w zgodzie otrzymując od kogoś wizytówkę, powinniśmy tej osobie podarować swoją – Z treścią wręczonej nam wizytówki zapoznajemy się przy osobie, która nam ją wręczyła.

Wiedz, że możesz odszukać informacje na opisywany temat, zatem kliknij w odsyłacz oraz przeczytaj tu wiadomości, które będą Ci potrzebne.

Wizytówek służbowych raczej nie powinno się wręczać na spotkaniach prywatnych.

Wizytówki prywatne mogą mieć przeróżne kształty, te używane służbowo muszą być proste, rolę ozdoby może pełnić tylko firmowe logo. Wizytówki można wręczać albo na początku spotkania, albo wtedy, kiedy się ono kończy. Uzależnione jest to od charakteru jakie ma spotkanie. Jeżeli spotkanie jest o charakterze prywatnym, to wizytówkę wręczamy , kiedy dobiega ono ku końcowi. Wizytówki mogą być trzymane w zaprojektowanym z myślą o tym wizytowniku lub w przegródce portfela. Na chwilę obecną zwyczaj wymienia wizytówek to obyczaj stosowany w zasadzie na co dzień. Warto więc poznać elementarne zasady ich wymiany. Sprawi to, że nie popełni się żadnej gafy.