Doskonałe miejsca w naszym kraju na spędzenie wakacyjnego wypoczynku

Szwajcaria Kaszubska jest jedną z części składowych Pojezierza Kaszubskiego. Pięknie ukształtowany krajobraz, znajdujące się tu licznie szlaki rowerowe, wodne oraz narciarskie sprawiają, że do tej części Polski każdego sezonu przybywają ogromne ilości turystów, którzy chcą odpocząć z dala od zgiełku wielkich miast.

Szwajcaria Kaszubska jest regionem naprawdę zaskakującym. Na turystów czeka na tym obszarze niemal siedemset jezior otoczonych gęstymi lasami. To najprawdziwszy raj dla wędkarzy i grzybiarzy. W położonych tutaj jeziorach żyją między innymi okonie, sielawy i szczupaki. Latem w lasach pełno jest grzybów oraz jagód. Zawsze uśmiechnięci mieszkańcy bardzo chętnie witają przyjeżdżających tutaj z całego kraju, a coraz częściej również spoza Polski, turystów. Znaczna część z nich jako pamiątkę z regionu przywozi zrobione ręcznie tabakiery. Szwajcaria Kaszubska kryje wiele magicznych miejsc, jednym z nich jest Chmielno – jedna z najbardziej popularnych miejscowości o charakterze wypoczynkowym na Kaszubach, określana bardzo często kaszubskim Saint-Tropez. Przybywających turystów witają dwa przepiękne jeziora – Kłodno, Białe – oraz Muzeum Ceramiki Kaszubskiej.wejdź tu busy do niemiec dolny śląsk busy do Niemiec Dolny Śląsk

jezioro

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com

Cieszącą się niezwykłą popularnością miejscowością turystyczną Kaszub są Wdzydze. Przez miasteczko to prowadzi znakowany kolorem czerwonym Szlak Kaszubski. Szlak Kaszubski biegnie przez najpiękniejsze części Kaszubskiego Parku Krajobrazowego oraz przez Wzgórza Szymbarskie. Największą sławę nadał jednak miasteczku najstarszy w całej Polsce skansen, czyli Kaszubski Park Etnograficzny. Dogodne usytuowanie nad jeziorem sprawia, że miejsce to jest często odwiedzana przez turystów. Nie ma się więc co dziwić, że mieszkańcy zadbali o zbudowanie doskonałej bazy noclegowej i gastronomicznej.

Przyjeżdżający tu turyści mogą liczyć na noclegi Wdzydze oferuje je zaś w znajdujących się tutaj bardzo licznie pensjonatach, domach wypoczynkowych i wczasowych, w gospodarstwach o charakterze agroturystycznym. W okresie lata turystów jest jednak tak wielu, że trzeba rezerwować wcześniej noclegi Wdzydze bowiem jest aktualnie naprawdę popularne. W ten sposób będziemy mieć pewność, że nie pozostaniemy bez noclegu i zostaniemy tam na dłużej. Kaszuby są tak urokliwe, że naprawdę warto tam się wybrać na więcej niż tylko na jeden dzień. To region, w którym każdy bez najmniejszych wątpliwości znajdzie dla siebie coś ciekawego.