Targowanie ceny z deweloperem – o czym należałoby wiedzieć

Kupując jakąś nieruchomość od dewelopera, pożądane byłoby pamiętać o ewentualności negocjacji ceny, niezależnie od tego czy jest to rezydencja, mieszkanie lub być może lokal służbowy. Większość deweloperów spodziewa się, że Klient będzie chciał negocjować cenę.

Deweloperzy, którzy pragną zyskać Konsumentów i zarazem sprzedać nieruchomość, muszą być w pewnym stopniu elastyczni. Dotyczy to też ceny nieruchomości. Jeśli więc kupujesz mieszkanie, na przykład za 300 tysięcy to zawsze zdołasz postarać się zbić trochę cenę. Może będzie to 20 tysięcy, a może nawet 40 tysięcy. Niezależnie od tego, jaka będzie definitywna cena nieruchomości, Ty naturalnie nieco na tym zyskasz.

Inne tego typu publikacje w kontekście niniejszego tematu także są emocjonujące – więcej pod wskazanym adresem (http://www.vacuum-tech.pl/kategoria-produktu/zestawy-naprawcze/). Kliknij więc tutaj i przekonaj się, że to fakt.

Mieć w kieszeni kilkanaście bądź kilkadziesiąt tysięcy to faktycznie wiele, w szczególności, że dużo osób bierze kredyt na nabycie posiadłości, a jak wiadomo, z kredytem połączone są też dodatkowe odsetki.

negocjacje biznesowe

Autor: Kat Veilux
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby negocjacje z deweloperem następowały dobrze, z pewnością musisz prawidłowo się do nich przygotować. Nie wystarczy oznajmić „proszę opuścić cenę”. Pożądane byłoby przygotować sobie dobre argumenty, które mogą spowodować, że deweloperzy spuszczą trochę z ceny. Jeżeli mieszkanie ma jakieś minusy, pożądane byłoby je wskazać.

Zainteresowała Cię tamta informacja? Jeżeli masz ochotę zobaczyć więcej, sprawdź na portalu inne artykuły, one też są na ten temat.

Znaczącym minusem zdoła być na przykład brak windy, brak komórki lokatorskiej bądź też brak balkonu. Minusem zdoła być też lokalizacja mieszkania, która na przykład zdoła być błędnie skomunikowana z miastem bądź także niewielka liczba sklepów i punktów usługowych w okolicy. Zdołamy również zakomunikować, że na oku posiadamy inne mieszkania, które jest tańsze i na przykład większe/lepiej skomunikowane z miastem/niezwyklej rozległe itp.

W takiej sytuacji deweloper zapewne będzie pragnął zachęcić nas do zakupienia lokalu oraz możliwe, że zaproponuje niższą cenę. Należałoby także rozeznać się w tym, czy konkretna nieruchomość cieszy się okazałym zainteresowaniem Klientów, czy jest to jeden z ostatnich lokali na sprzedaż czy może deweloper ma ich jeszcze multum. To też zdoła nam pomóc w negocjacjach, ponieważ jeżeli lokal nie cieszy się zbytnią popularnością czy też na koncie dewelopera jest jeszcze masa innych podobnych lokali na sprzedaż, to zbicie z ceny będzie jeszcze bardziej możliwe.