Co trzeba zobaczyć w Bułgarii?

Bułgaria jest krajem bardzo popularnym w zakresie turystyki, a jest to niechybnie jeszcze pozostałość z czasów, gdy przynależeliśmy jako państwo do niesławnego bloku wschodniego i jedynym państwem do którego warto było pojechać były właśnie plaże Bułgarii. Na urlop w tym kraju stać było sporo rodzin a w dalszym ciągu jest to miejsce, do którego można za stosunkowo niewielką opłatę spędzić miło czas wolny. Ceny są niezbyt duże, a do restauracji możemy chodzić niejednokrotnie i dobrze zjeść.

bułgaria

Źródło: pixabay.com

Naturalnie najbardziej popularnym punktem w Bułgarii jest Riwiera Bułgarska, rozpostarta nad Morzem Czarnym. Temperatury są tu imponujące, z kolei ciepłe morze oraz czyste plaże nakłaniają do dłuższego pobytu. Ulokowało się tutaj także wiele luksusowych ośrodków wypoczynkowych. Jak to najczęściej bywa w pierwszorzędnych kurortach nie brak tu rozrywek, zarówno tych typowych, jak plażowanie, oraz tych wyszukanych, jak tenis, paintball lub ekskluzywne kluby nocne. Plaże są tutaj zniewalające, a czasami nawet sięgają 100 m szerokości. Złote Piaski. Kurort ten ma nadzwyczajne znaczenie, bo jako pierwszy urósł do rangi miejsca dla elit. NaZłote Piaski (www.eccoholiday.com/dojazd-wlasny/bulgaria/zlote-piaski/)zili tam jedynie najbogatsi. Dziś jest to jeden z wielu ośrodków dla Europejczyków. Poza wybrzeżami jednakże jest w tym miejscu również coś do zwiedzania. W okolicy leży klasztor Aładża, zdumiewający nie tylko technologią budowy, ponieważ jest on wykuty w kamieniu, ale również zaciekawia powiązanymi z nim mitami. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się także rezerwat Kamienny Las, zawierający kolekcję ponad 300 skalistych tworów o wysokości od 6 do 12 metrów.

bułgaria wycieczki

Autor: Andrew Nash
Źródło: http://www.flickr.com

Stolica Bułgarii – Sofia, bogata jest przede wszystkim w obiekty sakralne. Możemy tu odnaleźć tak sobory jak również prawosławne cerkwie. Bułgaria oprócz Morza Czarnego ma jeszcze w swojej ofercie turystycznej Góry Riła. Jest to cudowny, porośnięty zielonością masyw, z ok. 90 pojedynczymi kamienistymi szczytami sięgającymi ponad 2 tys metrów npm. W górach możemy trafić na małe romantyczne jeziorka, których jest aż 150. Dostosowano w tym miejscu wiele tras turystycznych zarówno dla pieszych jak również rowerzystów. W zimie góry zapraszają na stok. U stóp masywu spoczywa też prawosławny Klasztor Św Iwana, założony na planie czworoboku z cudnym dziedzińcem jak też dwiema bramami. Starczy wbić w przeglądarkę Bułgaria (https://www.coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Bulgaria:8) wycieczki, aby cieszyć oczy wspomnianymi cudownościami.