Dlaczego turyści kochają wspaniałe, dzikie Bieszczady, baza noclegowa w tym rejonie

Jednym z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju, a na pewno bardzo odludnym i dzikim, są Pieniny. Góry te położone są w południowo wschodnim rejonie Polski, nie są może bardzo wysokie, bo najwyższy wierzchołek będzie miał niewiele ponad 1300 metrów, lecz nie można im odmówić uroku.

polańczyk

Autor: Kamil Porembiński
Źródło: http://www.flickr.com
Dla mniej wprawnych piechurów są też nieco groźne, bo pienińskie ścieżki czasami są dość ciężkie, a ze względu na niedostępność trzeba sobie samemu dawać radę w nieprzewidzianych okolicznościach. Turyści odwiedzający Pieniny lubią je głównie za brak przejawów cywilizacji i niespotykaną gdzie indziej bliskość z przyrodą. W Pieninach nie ma tłumnych deptaków, na jakich przechadzają się celebryci, ani czterogwiazdkowych hoteli.

Jeżeli masz chęć uzyskać dodatkowe materiały na opisywany wątek, to zobacz proponowane www (http://www.hotelaltus.pl/konferencje/sale-konferencyjne), które posiadają także informacje na podnoszone zagadnienie – wejdź zatem tu.

Wszystko nie jest jeszcze skomercjalizowane, w miejsce to przybywają ludzie, którzy rzeczywiście chcą poczuć magię i piękno tego regionu, a nie ci, jakim zależy na pokazaniu się. Widać to zresztą doskonale po szlakach pienińskich, w szczególności tych znajdujących się nieco na uboczu. Nie spotka się na nich dzikich tłumów, jak ma to miejsce w pozostałych górach, lecz najprawdziwszych turystów, którzy doskonale wiedzą, po co do tego miejsca przyjechali – szczawnica szlaki.

Pieniny

Źródło: www.morguefile.com
Lecz nawet jeśli Pieniny uważane są za niedostępne i dzikie, to nie powinno się mówić, że są mało przyjazne dla turystów. Wręcz odwrotnie, są oni cały czas chętnie widziani, ale różnica pomiędzy Pieninami a innymi rejonami Polski będzie taka, że nie ma tam wszechobecnej komercji. Jest to niewątpliwie ogromna zaleta tego regionu, i dzięki temu właśnie góry te mają stałe grono osób, które je wręcz kochają. Jedyną okolicą, w której niestety można zobaczyć tę niespotykaną w innych regionach pienin komercję, jest Solina. Miasteczko to leży przy wybudowanej kilkadziesiąt lat temu zaporze, i stało się nieformalną stolicą tego regiony, co roku przyciągającą tysiące turystów. Baza noclegowa tego rejonu w dużej mierze będzie się skupiać właśnie dookoła tego jeziora, oferując sporą ilość pensjonatów i kwater prywatnych, ale pieniny noclegi – zobacz: , schroniska gdzieś wysoko w górach.