Wsparcie w odprawie celnej

W obecnych czasach powinno być łatwiej, a tymczasem zdawać by się mogło, że niemal , co krok pojawia się jakiś mur, dosłownie i w przenośni. Nie da się nawet bez zbędnych papierów nadać jakiejś paczki za granicę bez odprawy celnej, a skąd niby mamy o tym wszystkim mieć pojęcie? Otóż kiedy już musimy coś zrobić, zaczynamy sprawdzać, co i jak. Tak, więc obowiązuje nas wszystkich odprawa celna eksportowa. Wszyscy, czyli Ci, którzy mają zamiar wyprowadzić towar krajowy poza wspólnotowy obszar celny.

lotnisko

Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com
Z tym dokładnie wiążę się cała procedura (zobacz patent europejski) celna, więc lepiej dobrze pomyśleć nim będziemy wszczynać raban, że wszyscy i wszystko jest przeciw nam.

Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów na opisywany temat, to użyj linku, na której znajdziesz podobne treści – śmiało kliknij tu!

Otóż możemy towar wywieźć, ale zostać spełnione pewne warunki, najważniejszym jest kopia faktury handlowej, która powinna zawierać określone dane. Taki przykładowy pakiet potrzebnych dokumentów można znaleźć w Internecie. To pozwoli na spokojne przygotowanie do przewozu towarów do lub z krajów, które nie należą do wspólnoty celnej. Naprawdę trzeba się tym wszystkim zainteresować z pewnym wyprzedzeniem, by później nie było zbędnych kłopotów lub żeby nie było trzeba płacić dużych kar, za braki w papierach. Oczywiście w służbie celnej również pracują ludzie, jednak to odpowiedzialna praca, więc nikt nikomu nie wierzy na ładne oczy. Wszystko musimy mieć spisane w dokumentach.

Eksport/import z jednej strefy celnej do kolejnej

Sporo ludzi myśli, że można sobie przywieźć, co się chce i w jakich ilościach im się to podoba. Ale, kiedy przychodzi do odprawy celnej najczęściej okazuje się, że nie wszystko możemy, ot tak, sobie przewieźć. Bardzo często dopiero w tym momencie ludzie dowiadują się, że mają rzeczy do oclenia. Oczywiście nie

odprawa celna

Autor: Alquiler de Coches
Źródło: http://www.flickr.com

wszyscy muszą być alfą i omegą, ale każdy powinien dowiedzieć się czegokolwiek przed swoją podróżą.

Oczywiście, że czasem może dojść do różnych sytuacji, więc na podróż staramy się jakoś zabezpieczyć, bierzemy dodatkowy sweter, by nie zmarznąć, bierzemy parę groszy do portfela, żeby kupić coś do jedzenia i ładujemy telefony i włączamy roaming, żeby móc się skontaktować ze światem. I tak całkiem niechcący w tym wszystkim bywa, że ucieka nam odprawa celna eksportowa, bo nie wzięliśmy pod uwagę, że z towarem, który chcemy przewieźć będziemy się musieli do takiej odprawy skierować – tutaj dowiesz się więcej. Ale nie musimy się przejmować, tam też pracują osoby, które wszystko nam powiedzą i na przyszłość odprawa celna nie będzie dla nas czymś dziwnym.