Usługi transportowe – czego unikać, a na co zwrócić uwagę, przy podejmowaniu decyzji o wyborze firmy transportowej

Prowadząc nawet najmniejszą firmę zajmującą się sprzedażą we współczesnej rzeczywistości – w pewnym momencie musimy się liczyć z potrzebą podjęcia decyzji o sposobie transportu naszych towarów. Do wyboru mamy dwie możliwości – dostarczanie towarów przy pomocy swojej floty lub skorzystanie z usług przewozowych.

Transport

Autor: Pavel P.
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele firm decyduje się na posiadanie własnych ciężarówek, uznając zlecenie tego działu za bezsensowne pomnażanie kosztów. Przyglądając się jednak bliżej dostrzeżemy, że przekazanie wykonywania przewozów innej organizacji, w większości przypadków, jest, co interesujące, dużo bardziej opłacalne. Oczywistym jest fakt, że oddział transportu – to nie wyłącznie benzyna i kierujący ciężarówkami. To także awarie, zużycie samochodów i nadliczbowe obowiązki dla pracowników zaczynając od działu logistyki na dziale księgowym kończąc (sprawdź usługi transportowe od W przypadku znakomitej większości instytucji, korzystanie z usług wysokiej klasy firmy logistycznej jest bardziej opłacalne. Jednak aby kooperacja pomiędzy obiema firmami przebiegała gładko i bezproblemowo, zanim wybierzemy spedytora, należy kierować się właściwymi kryteriami.

Jeśli opisywane w tym wpisie omówienie bardzo Cię zaciekawiło, to zalecam to źródło (https://artgrafcars.pl/cennik-uslug-car-wrapingu/) – ono jest tak samo emocjonujące, jak artykuł, który teraz widzisz.

Pamiętajmy, że dobra firma spedycyjna, zajmie się ogółem działań powiązanych z transportem, na przykład: tworzeniem dokumentacji, przechowywaniem towaru, załadunkiem oraz rozładunkiem, kontaktem z adresatem przesyłek czy wszystkimi sprawami celnymi. Jednak aby bezproblemowo można było korzystać z tak całościowej obsługi – wybierzmy firmę z pewną pozycją na rynku oraz odpowiednią renomą, ale również z wyrobionymi kontaktami. Sprawdźmy, czy firma ta ma odpowiednie zaplecze pracowników i czy są to dobrze wykształceni ludzie. Te informacje uzyskać można łatwo – wystarczy trochę poszukać.

Następna kwestia – wybierz firmę z dużym działem obsługi klienta – czyli Ciebie. Opcją najbardziej pożądaną byłoby gdybyś jako klient miał własnego opiekuna – account managera – jak również, aby firma posiadała możliwość śledzenia przesyłki (zobacz: przesyłki drobnicowe krajowe) poprzez witrynę internetową. Dzięki tej opcji w nawet nocą jesteś w stanie sprawdzić, co aktualnie dzieje się z Twoją przesyłką i w jakim miejscu się on znajduje.
Reasumując – decydując się na usługi transportowe – nie rób tego pochopnie (przeczytaj więcej na