Czy w istocie można zwiedzać świat tanio?

Na samym początku powiedzmy sobie jedno – nigdy nie trzeba bać się samolotów. Codziennie na świecie giną tysiące osób w choćby wypadkach na szosie – tak czy siak większość ludzi nie boi poruszania się samochodem. Z lataniem samolotem musi być podobnie. Naturalnie wypadki samolotowe mają miejsce, ale są rzadkie. Choć z pewnością są mocno medialne – to nie dziwi, bo kiedy dochodzi do przykrego zdarzenia, zazwyczaj umiera wiele osób. Na całe szczęście ilość tego typu zdarzeń jest minimalna, w szczególności na europejskim niebie.

Lotnisko

Autor: Dave Taylor
Źródło: http://www.flickr.com

Bo niby kiedy pasażerowie lotu z Warszawy do Sztokholmu bądź lecący z Barcelony do Pragi mieli w ostatnich latach jakieś problemy? Należy także tak jakby walczyć z argumentami osobników, którzy myślą, że ciągle lot samolotem jest wygórowanym wydatkiem.

Prawda jest taka, iż często samolot z Warszawy do przykładowo Paryża jest mniejszym wydatkiem, aniżeli pociąg z Olsztyna do Szczecina. W dzisiejszych czasach na całe szczęście latanie samolotem jest całkiem tanie. Akurat mowa w tym momencie tylko o lotach na obszarze Starego Kontynentu, chociaż i na ceny połączeń lotniczych z Toronto albo Tokio również trudno narzekać.

I nasi rodacy odkryli tanie latanie samolotem – przede wszystkim w grę wchodzi praca za granicą lub odwiedzanie rodziny oraz znajomych, lecz także rośnie ilość tych Polaków, którzy najzwyczajniej w świecie zwiedzają fajne miejsca. Niby i niegdyś samoloty były całkiem powszechnym typem transportu, lecz to tanie bilety lotnicze sprawiły, że znacząco wzrosło zapotrzebowanie Polaków na usługi samolotowe.

Samoloty w różnych cenach

Autor: Aero Icarus
Źródło: http://www.flickr.com

Aby mieć okazję bez dwóch zdań niedrogo latać, np. za dosłownie kilka złotych zwiedzić Bolonię, trzeba kupić bilet z dłuższym wyprzedzeniem. Jeśli planujemy lecieć w poniedziałek, a kupujemy lot w powiedzmy piątek, nie powinniśmy oczekiwać bardzo atrakcyjnych cen. W większości przypadków rezerwacja za pośrednictwem karty także może dać niemałe obniżki. Oczywiście nie płacimy za bagaż podręczny, lecz jeżeli w grę wchodzi walizka, to już dopłacamy za bilet.

Podoba Ci się ten wpis? Więc zapewne masz chęć przeczytać coś jeszcze. Jeśli tak, to wejdź w ten link i kliknij po źródło. Miłej lektury!

Sporo blogów traktuje odnośnie taniego latania samolotem, a więc bez wątpienia warto zaznajomić się z ciekawymi blogami.

Możliwości jest sporo – nie ma kłopotu z tanim lataniem.