Polskie Tatry – to nie tylko wycieczki po górskich ścieżkach

Południowa Małopolska to bardzo chętnie wybierany przez gości z Polski i ze świata kierunek wakacyjnych wycieczek. Trudno się dziwić, wszakże nasze góry są znane z zapierających dech w piersiach pejzażów, czarującego klimatu oraz wybornej lokalnej kuchni. Zakopane i inne miejscowości w Tatrach wydają się zatem fantastycznym kierunkiem dla wielbicieli długich pieszych wędrówek i oddechu wśród miejscowych gospodarzy. Mało osób wie, że w Zakopanem znajduje się sporo innych ciekawych miejsc, które świetnie nadają się dla seniorów i niezrzekający na choroby, niemających chęci na ciężkie marsze po tatrzańskich szlakach. Zakopane ma bowiem mnóstwo basenów termalnych.

Tatralandia

Autor: Tatralandia
Źródło: Tatralandia
Kąpiele termalne są korzystne dla zdrowia. Pluskanie się w gorącej wodzie z środka Ziemi znakomicie optymalizuje pracę serca. Do basenów termalnych w Zakopanem mogą przyjeżdżać często ludzie, którzy cechują się silnie niespokojnym temperamentem – godzina pływania w gorącej wodzie umie mocno odprężyć nawet najbardziej wybuchowego człowieka. Na dodatek tego typu terapia wodna da znaczną ulgę osobom narzekającym na schorzenia związane z kośćmi. Warto stwierdzić stanowczo, że baseny termalne są również fantastyczne dla osób w młodym wieku i nie narzekających na żadne choroby.

Z pewnością interesują Cię inne newsy. Z przyjemnością zachęcamy Cię do naszego następnego tekstu, który dla Ciebie opracowaliśmy. Musisz jedynie wejść w link.

Każdy musi je wypróbować dla swojego dobra. Znakomite kąpiele termalne w Zakopanem, w których wypoczniesz jak nigdy wcześniej, znajdziesz, jeśli do wyszukiwarki wstawisz słowa „Zakopane termy”.

Identyczne ośrodki działają także w innych wsiach na Podhalu. Piękną wioską górską jest Białka Tatrzańska, położona w bliskiej odległości do stolicy polskich Tatr. Wielu gości poleca tamtejsze łaźnie termalne. Warte uwagi są także klasyczne baseny, w którym można zażyć nieco ochłodzenia w trakcie upalnych dni. Tradycyjne miejsca do kąpieli w Białce Tatrzańskiej w porządnych warunkach namierzysz, jeśli do Google wkleisz słowa „Białka Tatrzańska baseny”.