Przenośniki ślimakowe w transporcie w zakładach przemysłowych

Jakiekolwiek procesy na linii produkcyjnej nie mogłyby zaistnieć, bez odpowiedniego transportu technologicznego. Podstawowym jego działaniem jest transportowanie kolejnych wyrabianych części na poszczególne etapy, gdzie poddaje się je następnym procesom technologicznym.

Właściwie zaplanowane oraz poskładane systemy transportu technologicznego gwarantują pożądaną wydajność, planowaną jakość oraz bezpieczne warunki pracy. Są przeróżne rodzaje systemów transportu (pokaż więcej przyczepka samochodowa wywrotka). Do najchętniej używanych można zaliczyć na przykład transport z napędem mechanicznym lub manualnym. Mogą być one też podwieszane na odpowiedniej konstrukcji wsporczej. Wyjątkowo często stosuje się systemy podłogowe, które potrzebują odpowiednich wózków. Stosuje się też łańcuchowe i rolkowe.

przenośnik ślimakowy

Źródło: http://www.promus.katowice.pl/

Czasami wykorzystuje się też przenośniki ślimakowe . Są to mechanizmy, które wykorzystuje się do transportu zbóż lub pozostałych towarów sypkich na niewielkie odległości. Używa się parę typów przenośników ślimakowych. Przenośniki które mogą zmienić położenie umożliwiają poruszanie zestawem podczas pracy. Dzięki uniwersalnej konstrukcji oraz wielu częściom dodatkowym, wspomagającym pracę, jest to bardzo pożyteczne urządzenie, wykorzystywane w wielu gospodarstwach oraz zakładach z pozostałych branż. Takie przenośniki – więcej o http://olejnik.pl/przenosniki-rolkowe-grawitacyjne/: olejnik.pl/przenosniki-elastyczne-grawitacyjne-rolkowe/ – pozwalają na zmianę kąta odchylenia.

Istnieją także przenośniki w pozycji pionowej które montuje się na stałe, wykorzystywane do pracy przy ścianach pomieszczeń, silosów i różnych obiektów użytku przemysłowego. Jest to ogromna zaleta tego przenośnika, ponieważ zabiera wyjątkowo mało miejsca i może stać się częścią transportu technologicznego. Może być też złączony z innymi przenośnikami.
Bardzo popularne w różnego rodzaju halach magazynowych są również przenośniki poziomie. Pozwalają one na użycie wielu zsypów i nasypów, które mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie.
Zastosowanie przenośników ślimakowych w ciągach transportu technologicznego to same korzyści. Przenośniki PROMUS zapewniają ogromną wydajność oraz małe zapotrzebowanie mocy, a także niskie koszty inwestycyjne oraz eksploatacji w porównaniu z pozostałymi urządzeniami.