Dlaczego należałoby pojechać do Tajlandii oraz co w tamtym miejscu należy zobaczyć?

Dziś możemy podróżować po wszystkich krajach świata. Mamy do wyboru albo nasz samochód, statek lub ofertę biura podróży, które wynajętym autobusem zawiezie nas w konkretne miejsce.

Ślub i wesele w stylu vintage

Autor: Sebastian Ścigalski
Źródło: abcslubu.pl
tajladnia

Autor: Unique Hotels
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z naszych ulubionych miejsc na wczasy jest Tajladnia. Zazwyczaj wolimy jakiekolwiek miejsca rzadko odwiedzane, jednak kraj ten ma coś wyjątkowego w sobie.

Te informacje pochłonęły Cię kompletnie? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej agroturystyka na podlasiu danych na innych witrynach – znajdziesz je, klikając w odnośnik poniżej.

Coś co kusi odwiedzających każdego roku. Jadąc na wakacje do tego kraju, warto zastanowić się, co chcemy zwiedzić oraz co należałoby w tamtym miejscu obejrzeć. Nawet jeśli zdecydowaliśmy się wylegiwać się na plaży, to będąc w Tajlandii warto zarezerwować sobie 3-4 dni na wypad do Bangkoku. Trzeba zobaczyć leżącego Buddę czy też zajrzeć do Świątyni Szmaragdowego Buddy. Najlepiej na kwaterę w Tajlandii dobrać Chinatown. Jest to w najwyższym stopniu barwna i nastrojowa dzielnica miasta. Ciekawy jest pływający targ około 100 km od Bangkoku. Wszyscy turyści chętnie go odwiedzają, jednak ceny są niezwykle duże. Z drugiej strony przyciąga oczy malowniczymi łodziami, olbrzymią liczbą owoców oraz pięknymi sprzedawczyniami. Z powodu wysokich cen nie należy nastawiać się na jakiekolwiek wielkie zakupy. Lepiej kupić sobie kokosa oraz cieszyć się ślicznymi widokami.

470 km od Bangkoku mieści się piękny plac z ruinami królestwa, które dodane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To miejsce można by zwiedzać chodząc na piechotę albo jeżdżąc rowerem. Patrząc na to, że miejsce jest oddalone od stolicy, można je zwiedzać bez pośpiechu i bez tłumów. Motel można tu odnaleźć niezwykle prędko. 80 km od stolicy jest Ayutthaya. Można się w tamto miejsce dostać wypożyczonym samochodem. Trzeba jednak nieco czasu, aby przyzwyczaić się do kierownicy po drugiej stronie.

Warto jednak nająć pojazd, gdyż daje on olbrzymią samodzielność oraz można by dotrzeć w każde miejsce tam, gdzie tylko chcemy. Do obejrzenia są mnogie posągi, ruiny pałaców czy też świątyń.