Wycieczka do miasta Gdańsk – nie tylko w okresie letnim

Gdańsk to bardzo dobry cel podróży krajoznawczych. Latem przyciąga przeważnie urlopowiczów, lecz będzie to tak atrakcyjne miasto, że zachwyca także w okresie jesiennym czy w okresie zimowym. Opłaca się przeznaczyć trochę czasu, by poznać historię tego ważnego dla tradycji Polski ośrodka miejskiego.

Na pewno zachwyci każdego – każdy znajdzie rozrywkę najbardziej mu odpowiadającą. Zarówno część wypoczynkowa, jak i zabytkowa miasta charakteryzuje się wyjątkowo wysokim poziomem.

Zabytki Gdańska zdołają urzec. W mieście tym znajduje się sporo miejsc, jakie

rynek w gdańsku

Autor: kishjar?
Źródło: http://www.flickr.com

mają swój niezwykły klimat. Trzeba nie zapominać, że warte odwiedzenia będzie nie jedynie Westerplatte. Miasto ma piękne ulice, przy jakich mieszczą się cudne kamienice oraz rozmaite zabytkowe bramy. Spacerując promenadą nad Motławą można ujrzeć atrakcyjny żuraw – który jest uznawany jako jeden z najbardziej charakterystycznych elementów Gdańska (więcej o zabytkach w Gdańsku). Prócz tego zwiedzać należy rozliczne kościoły, jakie stawiane były przez wieki – w rozmaitych nurtach architektury. Osoby spragnione kultury bez problemu spędzą dzień w rozlicznych muzeach – powinno się odwiedzić przykładowo muzeum morskie.

Osoby odwiedzające różne zabytki Gdańska nie miewają najmniejszego kłopotu z odnalezieniem chwili wytchnienia w jednej z rozlicznych restauracyjek. Przy gorącej kawie można się prędko ogrzać – będzie to szczególnie istotne w czasie zwiedzania miasta w porze zimowej. Jednocześnie chodząc po mieście można oddychać cudnym powietrzem – pomimo faktu, że jest to wielkie miasto, nadmorskie położenie zapewnia zupełnie odmienny klimat. Co bardzo istotne – Gdańsk umiejscowiony jest w pobliżu dwóch istotnych ośrodków miejskich – Sopotu i Gdyni.

Wskutek tego zawsze da się pojechać zwiedzać okolice. W Gdyni zetkniemy się z modernizmem oraz ciekawie zaplanowanym ośrodkiem miejskim.

Zaintrygował Cię ten wpis? Przejdź więc do następnego zagadnienia i czytaj kenia last minute do woli o intrygujących Cię sprawach.

A udając się do Sopotu przede wszystkim ma się na myśli rozrywkę. W związku z tym wycieczka do Trójmiasta to świetny pomysł – bez względu od kwestii pory roku.

Jeśli zainteresował Cię omawiany artykuł, to wejdź na odsyłacz do www, jaki zaprowadzi Cię do cennej strony – ona starannie omawia ten temat.

Swoje czary pokazuje nie wyłącznie w sezonie letnim, lecz także podczas np. chłodnych spacerów w okresie jesiennym.