Aby być rzeczoznawcą nieruchomości trzeba przejść trudną oraz długą drogę

Żeby wykonywać pewne profesje trzeba posiadać pozwolenie odpowiedniego ministerstwa. Do takich należy rzeczoznawca majątkowy, który aby wykonywać swój zawód potrzebuje licencji oraz wpisu do krajowego rejestru przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

listowna oferta o pracę

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to profesja ciesząca się dużym szacunkiem pośród Polaków. Rzeczoznawca może wybrać parę różnych ścieżek realizacji kariery.przejdź dalej (www.poltrading.com.pl/)/J]

Mający zezwolenia rzeczoznawca ma możliwość podjąć pracę w biurze lub założyć własną firmę, nawiązać współpracę z bankiem, zaś doświadczony rzeczoznawca może ubiegać się o otrzymanie posady biegłego sądowego (szybka wycena maszyn Wrocław). Jednakowoż ścieżka do otrzymania licencji rzeczoznawcy jest długa i kręta, gdyż wymagania są wysokie. Kandydat musi posiadać ukończone studia magisterskie oraz, ponadto podjąć studia podyplomowe, których program wypełnia minimalne wymogi ministerstwa. Lecz osoba, jaka skończyła studia magisterskie, jakie spełniły wymogi nie mają obowiązku podejmować studiów podyplomowych. Następnym etapem jest zdobycie doświadczenia, zatem wymagane jest, by przyszły rzeczoznawca podjął praktyki w zawodzie. W trakcie rocznych praktyk praktykant musi wykonać 15 operatów szacunkowych, toteż czas praktyk wydłużony jest najczęściej do 15 miesięcy. Stopniem końcowym jest przystąpienie do egzaminu, który złożony jest z dwóch części: pisemnej i ustnej, w czasie której kandydat broni obranych przez siebie operatów.

Zobacz większą ilość szczegółów, a zobaczysz inne treści, które zapewne także Cię zaciekawią. Nie wahaj się więc i użyj linku.

Z tego powodu, że egzamin jest dosyć trudny do zdania, do nauki trzeba się zabrać sporo wcześniej, już w okresie odbywania praktyk. Dobrze, w takim razie chyba najciekawsze pytanie: ile zarabia rzeczoznawca nieruchomości? Na początku może on wykonać kilka wycen miesięcznie, zaś z upływem czasu nawet 10, wyceniając na zlecenia indywidualne, jakie zwykle wahają się między 400 – 800 zł za pojedynczą wycenę. W takim razie, licząc w ten sposób zarobki mieszczą się między 4000 a 8000 zł.

Jeżeli po przeczytaniu tej treści zainteresowała Cię praca jako polecany rzeczoznawca nieruchomości Wrocław oraz Kraków mają najlepsze uczelnie, które kształcą w tym kierunku oraz pomagają zyskać doświadczenie zawodowe.
Rzeczoznawca, który posiada renomę jest w stanie zarabiać wielokrotność wymienionej już kwoty, jednak by uzyskać tę renomę należy uprzednio dużo i wytrwale pracować.