Rzeczy, które powinno się wiedzieć, kupując parcelę pod budowę domku

Kupno parceli wydaje się łatwiejszą decyzją od opracowania planu domu. Jest bez liku elementów, jakie oddziałują nie jedynie na poziom kosztów w czasie samej budowy, ale istnieją również takie, które mogą przysporzyć problemów w fazie eksploatacji.

dom z ogródkiem

Autor: twintiger007
Źródło: http://www.flickr.com
Warto zwrócić uwagę, czy istnieje droga dojazdowa do działki oraz w jakim jest ona stanie. Nie musi to być droga – wypróbuj spoiwa budowlane- http://spoiwex.pl/produkty.html – publiczna, ale musi gwarantować dojazd do posiadłości, zatem jeśli jest prywatna, trzeba sformalizować możność używania jej. Kiedy do działki nie ma dostępu, nieodzowne będzie ustanowienie służebności przechodu na nieruchomości sąsiedniej. Kiedy najlepiej oglądać działki Drawsko Pomorskie pod budowę domku? Każda pora roku wiąże się z jakimiś zależnościami (przejrzyj pełną propozycję pod adresem). W lecie można dla przykładu ocenić zacienienie parceli. Podmokłość terenu najłatwiej ustalić wiosną jak też jesienią, stan dojazdowych dróg – szczególnie, jeśli będzie to droga (idź do serwisu) nieutwardzona, dobrze ocenić zimą bądź jesienią, kiedy jest najwięcej opadów.
bhp

Źródło: pixabay.com
Oczywiście nie każdy może poświęcić rok na ocenianie atutów a także wad wybranej lokalizacji a także tak długo podejmować decyzję o zakupie parceli. Warto jednakże podjechać na parcelę w różnych godzinach, aby ocenić jej nasłonecznienie jak też wyselekcjonować najbardziej perfekcyjne położenie przyszłego domu w stosunku do stron świata.
Jeśli idzie o nieruchomości Zachodniopomorskie, wielkość ma z pewnością znaczenie – im większa działka, tym większy wybór projektów, jakie możemy na niej zlokalizować (Nieruchomości od Posesor).

Zanim zakupimy działkę w dogodnym dla nas punkcie, wskazane jest zastanowić się, czy aby na pewno będzie to dobre rozwiązanie.