O czym należałoby pamiętać wybierając się na wędrówkę w góry oraz jakie rzeczy trzeba ze sobą posiadać?

Jest pewne śliczne miasto w Polsce, które jest położone w województwie dolnośląskim. Miasto to położone jest w pięknej dolinie rzeki Kamiennej. W pobliżu możemy chodzić po Karkonoszach oraz górach Izerskich.

Pomimo niewielkiej ilości ludności (6464 tys.), miasto to zajmuje dość duży obszar.
Miasto, o jakim mówimy to Szklarska Poręba. W Polsce niewiele jest miejsc, które tak bardzo sprzyjają rekreacji. Jest w tamtym miejscu cisza, widoki zmieniające się wspólnie z porą roku lub dnia, szum czystych krystalicznie potoków oraz wodospadów, to wszystko niezwykle korzystnie wpływa na naszą naturę. Miasto to jest jednym z największych skupisk zimowych sportów w naszych Sudetach. W Jakuszycach śnieżny puch utrzymuje się do późnej wiosny. Biegowe szlaki zaspokoją tak wyczynowców jak i amatorów. Na rowerze również można pojeździć po Szklarskiej Porębie. Coraz więcej turystów na wycieczkę w góry oprócz szczoteczki do zębów, zabierają także górski rower. Są tu drogi rowerowe o różnej trudności. Są wzbudzające przerażenie strome zjazdy oraz łagodne drogi stworzone dla rodzin z dzieciakami.
samochód

Autor: Geoff Livingston
Źródło: http://www.flickr.com
Spacerując po górach warto pamiętać o posmarowaniu cery kremem do opalania.odszukaj więcej widziałeś? www.www.domki-letniskowe.plPoczas wędrówki po górach nawet nie odczujemy jak bardzo słoneczko przygrzewa i działa na naszą skórę. Wiemy wszyscy, że pogoda w górach jest niezwykle zmienna. Z tego też powodu, choć świeci śliczne słońce, po chwili może nadejść deszcz oraz burza. Więc warto jest na bieżąco sprawdzać pogodę oraz w razie czego zabrać ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, dobre buty oraz pokrowiec na plecak. Istotne jest także, aby ciężar plecaka przenieść na biodra oraz odciążyć kręgosłup.

Jeśli zamierzamy długo wędrować po górach z dużym plecakiem, należałoby wziąć ze sobą kijki do nordic walkingu. Dzięki chodzeniu z kijkami odciążymy kręgosłup oraz kolana. Ułatwią one nam chodzenie po kamienistych szklakach oraz pomogą zachować równowagę.