Właściciele przychodni są zobligowani do odkażania sprzętu i ogólnie oczyszczania powietrza z bakterii oraz pozostałych mikrobów

Jeżeli mamy gabinet lekarski lub stomatologiczny, to na pewno jesteśmy świadomi tego, że musimy oczyszczać powietrze w pokojach zabiegowych, ale również w gabinetach i przy rejestracji.

atrakcje turystyczne

Autor: Lisa
Źródło: http://www.flickr.com
W powietrzu jest ogromna ilość bakterii oraz zarazków. Część z nich bywa szkodliwa dla zdrowia. Jednakże, z reguły organizm ludzki może sobie z nimi poradzić. Są jednak takie miejsca, gdzie powinniśmy skrupulatniej troszczyć się o to, by poziom wirusów nie był zbyt wysoki. Takie miejsca to dla przykładu przychodnia czy szpITal. Przychodzą tam ci, którzy są chorzy, więc i tak mają już niski poziom odporności. Nie mogą zatem być narażeni na ekstra atak dużej liczby zarazków. Dlatego w tych miejscach powinny znajdować się lampy bakteriobójcze. Musimy wybrać najlepsze dostępne w sprzedaży. Na to, która lampa będzie najlepsza do naszej przychodni, wpływ ma mnóstwo czynników. Lampa funkcjonuje tak, że emituje wiązki promieniowania UV. Przez to usuwa przeróżne zarazki, grzyby oraz bakterie. Jeśli chcemy nabyć sprzęt do przychodni, która nocą jest zamknięta, to można nabyć lampy (https://www.skalnik.pl/sprzet-turystyczny/oswietlenie/oswietlenie-lampy) typu NBV. Rzecz w tym, że przy włączonych lampach nikt nie może pracować w tym pomieszczeniu.

Jeżeli jednak zamknięcie gabinetu nie jest możliwe, ponieważ jest to przykładowo szpital, który czynny jest całą dobę, to powinniśmy zamówić lampy typu NBVE, które są dopuszczone do pracy nawet w obecności ludzi. Lampy powinny być w stanie działać długo, żeby pozbyć się wszelkich drobnoustrojów.