Inwestowanie w bezpieczeństwo popłaca, czyli strzeżemy nie tylko hale produkcyjne

Strzeżenie porządku i bezpieczeństwa na terenie hali wielkopowierzchniowej wiąże się z inwestowaniem w mniej lub bardziej profesjonalne systemy. Wszystkie podobne miejsca powinny dysponować systemem, którego nazwa to kontrola dostępu. W szczególnie newralgicznych punktach nie obędzie się bez systemów alarmowych, które chronią wybrane segmenty zabudowy.

system alarmowy

Autor: Jan-Willem Reusink
Źródło: http://www.flickr.com

Mechanizmy kontroli dostępu mają głównie podnieść poczucie bezpieczeństwa. Dotychczas takie technologie rozróżniające intruzów i mierzące czas wykorzystywane były w instytucjach rządzących i większych korporacjach. Postęp techniczny, a co za nim idzie obniżanie cen, sprawia, że kontrola dostępu i instalacje alarmowe pojawiają się w coraz większej ilości miejsc potrzebujących „kamerkowego” nadzoru. Ochrona przestrzeni użytkowej nie ograniczają się do stwierdzenia: instalacje i kontrola dostępu – to również system telewizji użytkowej (CCTV) montowany na halach produkcyjnych i hipermarketach, systemy ewakuacyjne czy ostrzegające przed pożarem. Alarmom podlegają też kolejne systemy: ochrona zewnętrzna, przed zagrożeniami środowiskowymi oraz sygnalizacja napadu.W sieci wyszukamy szereg ofert od firm zajmujących się ulepszaniem systemu bezpieczeństwa. Wiele lat gwarancji, liczne wyróżnienia, bezpłatne porady – to wszystko stworzone jest pod „dużych” klientów – a więc takich, którzy zmuszeni są inwestować część środków we własne poczucie bezpieczeństwa – klik. CCTV, kontrola dostępu czy monitorowanie zwykle kojarzy się z pokaźnymi halami i kilkustopniową piramidą stanowisk. Tego typu polityka firm specjalnie nas nie dziwi – w miejscach gdzie zaopatrujemy się w produkty spożywcze trudniej jest kontrolować ochroniarzami, którym przecież należałoby płacić za etat. Zakup sprzętu, jaki czuwa za nas ma swoją cenę.

Może Cię zainteresować:

Tymczasem jako prywatne osoby także inwestujemy pieniądze w wszelkiego rodzaju instalacje alarmowe i antywłamaniowe. Wzmożenie bezpieczeństwa rozpocząć można zakupem niewielkiej, poręcznej kamerki. W istotny sposób polepszy ona bezpieczeństwo małego sklepiku, czy posiadłości na przedmieściach. Przy większej ilości kamer warto precyzyjnie ustalać pole widzenia, by kontrola dostępu objęła zagrożoną prkontrola (znajdź informacje)?. Kamery wespół z sygnałami alarmowymi to duet sprawdzony, gwarantujący poczucie pewności i bezpieczeństwa.