Jak odpowiednio urządzić przedpokój?

Choć dla większości z nas najważniejszym miejscem w domu jest salon, kuchnia czy sypialnia, to musimy docenić znaczenie przedpokoju. Dlaczego? To tutaj musimy odnaleźć wszystko, czego potrzebujemy do wyjścia i przede wszystkim z tego właśnie powodu musi być on właściwie zorganizowany. Ale jak to zrobić?

mieszkanie w kilku ujęciach

Autor: Irish Home
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawa jest dużo łatwiejsza, jeśli dopiero aranżujesz mieszkanie. W innym wypadku najpierw wymagany jest staranny remanent dobytku, tak, aby skontrolować, co jest nam w zasadzie niepotrzebne i nadaje się do śmieci. Niektórym ciężko się rozstać przynajmniej z jednym gwoździem, a co dopiero pozbyć się czegoś, co mogłoby być przydatne choćby raz w przeciągu następnych kilku lat. Jednak należy być nieustępliwym, ponieważ szafy w przedpokoju nie pomieszczą wszystkiego. Pudełka z drobiazgami, których nie masz serca wyrzucić, podpisz i zanieś np. na strych albo do piwnicy, dzięki temu zdobędziesz odrobinę wolnego miejsca.

wieszaki na ubrania

Autor: Daniel M. Hendricks
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy już zrobiłeś porządek, pora pomyśleć nad kilkoma funkcjonalnymi elementami. Jeśli już masz szafę, lecz nie podoba ci się i zamierzasz ją zmienić, masz do wyboru dwie możliwości – zabudowaną bądź standardową szafę, w jakiej będzie miejsce i na obuwie, i na wieszaki na ubrania – . Powinna być dosyć przestronna, zwłaszcza w przypadku licznej rodziny. Drugim rozwiązaniem jest otwarta garderoba, jednakże nie pomieści ona tak dużo ubrań, jak normalna szafa. Rękawiczki czy szale można schować w ozdobnych pudłach, ale płaszcze ciągle będą wisieć na wierzchu, co nie spodoba się wszystkim. Jeżeli masz kilka par obuwia, potrzebne mogą być dodatkowe szafki na buty, które dobrze jest ustawić przy drzwiach, by nie roznosić brudu –

Muszą się bez problemu otwierać oraz mieścić nie tylko szpilki, lecz także długie kozaki, by nie okazało się, iż muszą nieustannie stać na zewnątrz. Dobrze też pomyśleć nad pufą czy innym siedziskiem, dzięki któremu zakładanie obuwia będzie prostsze, nie tylko dla nas, ale również np. dla odwiedzającego nasz dziadka.

Zainteresował Cię nasz artykuł? Zatem spodobają Ci się ekstra źródła, które przedstawią Ci masę detali na ten temat. Zachęcamy więc do wejścia w podany link.

Co więcej nie zapomnijmy o należytym oświetleniu, aby nie być zmuszonym poszukiwać ulubionej chustki z latarką w ręce, ponieważ w szafie panują egipskie ciemności.

Prawidłowo zorganizowany przedpokój może sprawić, iż będziesz bez nerwów wychodzić z domu. Warto jest precyzyjnie przemyśleć każdy element, a z pewnością będziemy zadowoleni z jego aranżacji.