Przydatne informacje o branży transportowej w naszym kraju

W każdym państwie, niezależnie od jego zamożności, stanu gospodarki, stanu dróg czy ustroju politycznego, niezbędny jest transport publiczny. Jedyna, a zarazem zasadnicza różnica polega na tym, iż w jednym kraju ten rodzaj transportu funkcjonuje wspaniale, natomiast w innym niemalże nie istnieje, więc ludzie korzystają najczęściej ze swoich sposobów, z prywatnym transportem na czele. A jak się ma sytuacja w Polsce?

W Polsce niestety męczy nas choroba poprzedniego systemu, którą jest brak modernizacji. Mowa oczywiście o PKP.

Zamierzasz uzyskać inne dane na opisywany wątek? Zapewne notka z witryny (http://lankamerprzewozy.pl/oferta-przewozu-osob/) też je posiada, więc kliknij tu i poznaj je dokładnie.

Zależnie od regionu, rodzaju połączeń oraz innych najważniejszych czynników (na przykład, infrastruktury w przeszłości) sytuacja wygląda raz lepiej, raz gorzej. W jednym miejscu sytuacja się poprawia, za to w innym dzieje się coraz gorzej. Zmiany więc nie są systemowe. Niegdyś siatka połączeń była bardzo gęsta, ale tez nie było tyle samochodów.

transport

Autor: Jean-Pierre
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz mnóstwo ludzi posiada auta, zatem niektóre połączenia wymierają i nie zarabiają na siebie.

Tak samo jest w przypadku Polskiej Komunikacji Samochodowej (PKS). Są dworce straszydła, inne już nie istnieją, a jeszcze inne są wyremontowane, świadczy to o braku systemowego pomysłu na tego typu działalność. Tę lukę wypełnili prywatni przewoźnicy, którzy świadczą swoje usługi nie tylko na ternie Polski, ale także poza granicami kraju. Masowa turystyka zarobkowa Naszych Rodaków najbardziej zaś wpłynęła na branżę lotniczą. Niedrogie loty, szybkość dotarcia na miejsce oraz wygoda, to najważniejsze czynniki, dla których Polacy tak pokochali ten rodzaj transportu się z miejsce na miejsce. Trend ten będzie wzrastał, obecnie podróżowanie samolotem po Polsce jest stosunkowo drogie, ale i to się powoli zmienia.

transport

Autor: Alan Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Mówiąc o transporcie powinniśmy również zwrócić uwagę na to, że czy to transport (ważny link) masowy (PKP, PKS), czy specjalny, to branża, która rozwija się zmacznie lepiej w obszarze prywatnym. Weźmy na dobry przykład taki transport chłodniczy w Polsce. Ta branża rozwija się w naszym państwie zdecydowanie lepiej. Te specyficzne usługi świadczone są przez profesjonalne firmy (np. ), posiadające bazę samochodów z agregatami chłodniczymi, w których temperatura waha się od – 25 do + 25 stopni. Można wynająć też takie do minus 75 stopni Celsjusza. To akurat rodzaje aut do przewożenia tak zwanego „suchego lodu”. Poza tą branżą, istnieje wiele innych, w których transport jest niezwykle ważny.