Najnowsze technologie zdobienia przedmiotów o różnych kształtach, w jaki sposób używa się hydgrografiki

Od niedawna w wielu lakierniach zaczęła być stosowana pochodząca z Japonii technologia nowoczesnego nanoszenia motywów, nazywana także hydrografiką. Na początku była używana jedynie przez największe firmy z branży RTV, AGD i motoryzacyjnej, dla przeciętnych firm dostępna się stała dopiero od jakiegoś czasu i od razu zyskała bardzo duże uznanie wśród licznych klientów. W praktyce hydrografia jest procesem nanoszenia różnych wzorów i motywów na skomplikowane elementy.

Woda

Autor: William Gray
Źródło: http://www.flickr.com
Cały proces odbywa się w odpowiedniej wannie, do jakiej trzeba wlać wodę mającą odpowiednią temperaturę, najlepsza jej wielkość wynosi około trzydziestu stopni. Niektóre modele wanien posiadają specjalny system grzałek służący do stałego utrzymywania odpowiednich warunków pracy.

Jeśli dokładnie chcesz poznać dane na omawiany temat, to obowiązkowo wejdź na proponowany serwis (http://www.mastereducator.pl/lublin/). W tamtym miejscu są przykuwające wzrok wiadomości, które zapamiętasz na długi czas.

Ważną częścią jest także odpowiedni filtr służący do oczyszczania powierzchni wody po wcześniejszej pracy, dzięki temu można robić elementy jeden po drugim, czyszcząc tylko wodę między pojedynczymi cyklami.

Nowoczesne techniki zdobienia przedmiotów o różnych kształtach, jak dokładnie używa się hydgrografiki.
Sam proces nakładania polega na tym, że w wannie zanurza się element, na który będzie naniesiony. Następnie na powierzchni wody wykłada się odpowiednio przygotowaną folię, przy wyciąganiu części z wody motyw znajdujący się na folii przykleja się do powierzchni przedmiotu. Samo jego przygotowanie polega na tym, że jeżeli jest to goły metal to będzie trzeba nałożyć warstwę podkładu, przy elementach już z lakierem trzeba je jedynie zmatowić i wyczyścić. Przykłady produktów z hydrografiką na .

Po naniesieniu folii kolejnym etatem będzie dokładne mycie elementu i pozbycie się niepotrzebnej folii. Na sam koniec trzeba wszystko dobrze pozabezpieczać, w innym wypadku bardzo szybko uległaby ona starciu. Przeważnie stosuje się to tego kolejną warstwę odpowiedniego lakieru w bezbarwnym kolorze, przez co całość uzyskuje bardzo dużą trwałość i wytrzymałość. Technologia ta w zasadzie nie ma żadnego ograniczenia jeśli chodzi o wzory, na folii można zrobić każdy motyw i nanieść go później na obrabiany element (przykłady).