Czy znasz polskie góry

Cudze chwalicie swojego nie znacie – mawia polskie powiedzenie, a odnosi się do zachwalania innych, nierzadko odległych krajów bez znajomości własnego podwórka, czyli własnego kraju. Tak istotnie jesteśmy w stanie określić niektórych ludzi, jacy objechali prawie cały świat, a nie wiedzą, gdzie znajdują się nasze polskie wspaniałe zakątki. Ktoś był w Alpach, a prawie nie zna Sudetów? Tak czasami jest. Nigdy nie jest jednakowoż zbyt późno, więc warto nadrobić takie zaległości i wybrać się do pięknego polskiego kurortu – Szklarskiej Poręby.

Szklarska Poręba usytuowana jest w dolinie rzeki Kamiennej oraz jej dopływów (Szklarki oraz Kamieńczyka), położona jest na wysokości 440-886 metrów n.p.m. Od południa nad miastem widoczna jest Szrenica (jej wysokość to 1362 m n.p.m.), tymczasem od północy możemy obserwować Góry Izerskie i Czarna Góra. Miejscowość weszła w skład Polski po drugiej Wojnie Światowej. W 1945 roku nazywała się Pisarzewiec. Ówcześni mieszkańcy narodowości niemieckiej zostali wysiedleni do Niemiec. W 1959 Szklarska Poręba otrzymała prawa miejskie.

Salon, BB Magnolia Apartments

Autor: B&B Magnolia Apartments
Źródło: B&B Magnolia Apartments

Szklarska Poręba to najbardziej pokaźna stacja klimatyczna na Dolnym Śląsku, rozpoznawalna i ceniona była już w połowie XIX wieku. Warunki klimatyczne panujące w tej miejscowości porównuje się często do tych warunków, które są obecne w miejscowościach alpejskich, które są położone naprawdę wysoko – na wysokości nawet 2000 metrów n.p.m. Wykorzystują to sportowcy, którzy często trenują w Szklarska Poręba, organizują tu także obozy kondycyjne.

Miasto z racji swoich zalet, cudownego ukształtowania terenu i klimatu oferuje bogatą bazę hotelową. Szklarska Poręba apartamenty są oferowane w wielkiej ilości, choć w sezonie trzeba starać się o wcześniejszą rezerwację, bo zainteresowanie jest naprawdę ogromne. Tak samo prezentuje się sprawa ze spa szklarska poręba.

Te w większym stopniu ekskluzywne ośrodki doświadczają prawdziwego najazdu turystów. Hoteli w Szklarskiej jest na całe szczęście naprawdę dużo, a baza noclegowa stoi na wysokim poziomie, więc raczej każdy z gości odnajdzie w Szklarskiej Porębie miejsce na udany wypoczynek. Wokresie zimowym, podobnie jak w pobliskim Karpacz, wielką radość znajdą tu narciarze, na których czekają ośnieżone trasy, jak i pasjonacizwolennicy nart biegowych – przygotowanych jest naprawdę dużo tras, jakie spełnią wymagania nawet najbardziej wybrednych turystów.

Jeśli podoba Ci się analizowany tekst, kliknij ten link – niewątpliwie też warto zobaczyć tu (http://www.warynski.pl/inwestycje/inwestycje-mieszkaniowe/atol/) kolejny interesujący materiał!

Polecamy też noclegi Szklarska Poręba. Zamiast więc po raz kolejny lecieć do innego kraju spróbuj spędzić urlop w polskich górach, na przykład w Szklarskiej Porębie. Naprawdę warto!