Sposoby separowania metalu – tłumaczymy zabieg cięcia laserem i wodą.

Metody rozgraniczania metalu są różne, usługodawcy oferują nam podobnie często laserowe, wodne, plazmowe, jak i tlenowe. Opiszemy dwa pierwsze zabiegi, są one albowiem najbardziej modne.

Obróbka laserem

Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com
Cięcie laserowe jest najbardziej innowacyjną metodą termicznego separowania materiału. Jest ogromnie skrupulatne i prędkie. Zapewnia obróbkę różnorodnych rodzajów stali i także stopów metali nieżelaznych. Ich obszar zależy od zastosowanego źródła laseru. Najświeższe wyjście, oparte o technikę „Fiber” aktywuje wiązkę jak również transportuje ją do głowicy za pomocą światłowodu, co rozbudowuje opcje zastosowania przecinarek i dodatkowo istotnie minimalizuje wartości obsługi.

Cięcie laserem reguluje także w znaczący sposób wykorzystanie energii elektrycznej .http://www.bth.pl/pl.wycinanie_laserowe_ciecie_laserem.htmlnnych i męczących w serwisowaniu rzeczy prowadzenia wiązki – układu luster wraz z akcesoriami. Prowadzenie odbywa się współcześnie poprzez solidny i automatyczny kabel światłowodu.

Żywotność szyku IPG wynosi minimalnie 100 tys. godzin. Na dodatek do funkcjonowania przecinarki nie są już konieczne gazy o dobrej czystości, a do prowadzenia wiązki nie jest używany dwutlenek węgla. Oddzielanie towaru za pomocą strumienia wody z lub bez dodatku ścierniwa jest stworzony do każdego gatunku artykułów od metalu po szkło tudzież drewno.

Dodatkowo, jeżeli obrabiany surowiec nie zdoła być poddany działaniu wysokiej temperatury, to z uwagi na niedobór wpływu strefy ciepła, cięcie wodą jest wyłączną alternatywą. Obręby ciętych elementów nihttp://www.bth.pl/pl.wycinanie_wodne.htmlogromnie dobrą jakość krawędzi (nie wymagającą pomocniczej obróbki).

Cięcie wodą stosuje się w wypadku materiałów takich jak gumy, gąbki, szkła, kamienie, skóry. Najważniejsze plusy takiej metody to: perfekcyjne wykorzystanie materiału, z wykorzystaniem niewielkiej szerokości cięcia , ścisły wynik ciętych krawędzi i także możliwość cięcia składników skrajnie niewielkich oraz ogromnych gabarytów.

Podobnie pierwsza jak i druga metoda cięcia metali jest częstokroć stosowana. Traktuje się ją w podobny sposób w małych jak i dużych zakładach pracy. Prostolinijne i szybkie oddzielanie to efekt długoletniej pracy nad tą techniką, do tej pory nawiasem mówiąc się ją optymalizuje. Więcej na

bth.pl