Masz yorka? Dowiedz się, co ci się przyda, aby zagwarantować mu odpowiednią opiekę

Piesek w domu to wiele radości. Szczególnie, gdy mamy swoje podwórko i w większości nasz czworonożny pupil spędza czas na dworze. Jeżeli zdecydowałeś się na yorka, musisz wiedzieć, w jakie akcesoria się zaopatrzyć, aby opieka nad czworonogiem była przyjemna i dawała psiakowi wszystko, co jest mu potrzebne.

pies, karma

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od zapewnienia bezpieczeństwa dla naszego yorka. Posiadając własny dom może się okazać, że pies znalazł przejście w siatce, więc wybrał się na dłuższy spacer i od wielu godz. nie wraca bądź – czego na pewno byśmy nie chcieli – zgubił się. Z tej przyczyny gdy tylko psiak trafia do naszego domu, powinniśmy wraz z obrożą przyczepić mu adresówkę, na której piszemy dane kontaktowe oraz imię czworonoga. Adresówkę można wybrać w dowolnym kolorze, dopasowując ją na przykład do obroży.

Do drugiej grupy kluczowych artykułów należą miski plastikowe bądź metalowe, do których nałożymy naszemu czworonogowi jego ulubioną karmę. Konieczna jest też miseczka na wodę, a by zachować czystość warto jest dokupić specjalną podkładkę pod miski. Pożyteczny jest również pojemnik na suchą karmę, który długo zachowa jej świeżość. Poza tym taki pojemnik skutecznie chroni przed nie zawsze przyjemnym zapachem karmy, co dotychczas roznosiło się po całej kuchni. Większość pojemników można włożyć do zmywarek oraz mają specjalną łyżkę do wkładania karmy – polecane rodzaje.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, to super, ponieważ ten opublikowany poniżej także posiada podobne informacje – nie wahaj się, tylko sprawdź go.

Psiakowi trzeba także przygotować specjalne posłanie, na przykład w formie poduszki, gąbki czy legowiska – domku, rewelacyjnego dla yorków. Poczuje się w nim pewnie oraz bezpiecznie. Legowiska muszą dać się prać w pralce, aby czasem móc je odświeżyć.

Kiedy już przeczytasz zamieszczony tutaj wpis, równie absorbująca okaże się ta niezła strona (https://alpaki.pl/), gdyż zawiera zbliżone informacje na prezentowany temat.

Aby nasz przyjaciel ładnie wyglądał, przyda się jeszcze szczotka do czesania, a do pielęgnowania zębów – specjalna szczoteczka i pasta do ich mycia.

Pies York

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: psy, york, rasy
Nie można także zapomnieć o szamponie dla psów, który nie podrażnia skóry, sierść zaś jest miękka oraz błyszcząca. Akcesoria dla yorków z pewnością dostaniesz w sklepie zoologicznym w twojej miejscowości, ale możesz także poszukać sklepów internetowych, w jakich szybko sprawdzisz propozycje pożądanych artykułów, np. wszystko dla Yorka. Pamiętaj, aby mieć na uwadze jakość wykonania określonych produktów, ponieważ legowisko musi zapewniać wygodny sen, plastikowa miska zaś nie wydzielać niebezpiecznych dla zdrowia substancji.