Kiedy w Polsce wciąż jest zimno, powinniśmy uciec na południe — na Cypr

Każdy rodak śni już o tym, by nareszcie zaczęło być ciepło. Kupmy zatem bilety na samolot do Larnaki.
Pewnie nie każdy z nas wie cokolwiek o Larnace, ponieważ nie jest to stolica Cypru.

pogoda

Autor: Stefan Fussan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże latają tam bezpośrednie samoloty z Polski i już po kilku godzinach możemy radować się słońcem i ładną pogodą. W samym mieście jest piękna promenada wzdłuż plaży oraz kilka ciekawych perełek. Można na przykład zobaczyć cerkiew św. Łazarza z IX wieku oraz fort z XVII wieku, który zbudowany został przez Turków. Jednak, jeżeli mamy zamiar na Cyprze być więcej niż kilka dni, to dobrze byłoby, byśmy wypożyczyli Auto i odkryli więcej. Larnaka jest wprost wymarzonym punktem wypadowym. Niedaleko od niej do Nikozji, która jest stolicą wyspy, ale także do miast, które są usytuowane na południowym-zachodzie kraju. I tak na przykład mamy szansę, by odwiedzić symboliczne miejsce narodzin bogini Afrodyty — Petra tou Romiou. Jest tu przepięknie. Można podziwiać morze oraz skały. Dalej na zachód jest Pafos.

Jeśli opracowany tu tekst zajął Cię i pragniesz więcej, to na pewno spodoba Ci się link do www (https://www.hotelaqua.pl/pakiety), gdzie jest więcej treści.

Tu warto odwiedzić Park Archeologiczny, gdzie znajdują się ruiny willi oraz niesamowite mozaiki, oraz Grobowce Królewskie. Dobrze byłoby wybrać inną drogę powrotną do Larnaki. Może powinniśmy wjechać do środka wyspy. Górzysty Cypr jest w stu procentach inny aniżeli nadmorskie miasta. Tu życie biegnie leniwie w małych wioskach.

W restauracyjkach wypijemy mocną kawę oraz zjemy też smakowite specjały. Tubylcy z pewnością będą się nam przyglądać z zainteresowaniem, ponieważ nie przyjeżdża tu zbyt duża liczba turystów.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,