Co ciekawego może zaproponować Południowa Afryka, najważniejsze wiadomości o wyjazdach do RPA

Urlopy w daleko położonych, egzotycznych miejscach zaczęły się cieszyć coraz większą popularnością pośród turystów. Od jakiegoś czasu popularność tę zyskują kraje południowej Afryki, proponującą przygodę, jakiej nie doświadczy się w żadnym innym miejscu. Najdalej od naszego kraju położone jest RPA, niedawno jeszcze kraj ogromnych podziałów społecznych i bardzo burzliwych wewnętrznych stosunków.

Wakacje nad morzem

Autor: Fons Heijnsbroek
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj spadkobiercy kolonistów i rdzennych mieszkańców żyją przy sobie, tworząc wspólnie niepowtarzalną, barwną społeczność. RPA jest krajem, w jakim każdy turysta [polecany nocleg w Białowieży] coś może dla siebie znaleźć. Wybrzeże to przepiękne plaże, liczne rafy koralowe i błękitne morze, czyli wprost idealne warunki do uprawiania sportów wodnych oraz plażowania. Środek kraju z kolei to przede wszystkim raj dla wielbicieli przyrody. W RPA da się zobaczyć w naturalnym otoczeniu w zasadzie wszystkie afrykańskie zwierzęta, w tym te najbardziej niebezpieczne i najczęściej oglądane, to znaczy bawoły, lamparty oraz lwy. Także miłośnicy górskich wycieczek będą zadowoleni, bowiem wysokie góry to wymarzone miejsce na taką odmianę spędzania wolnych chwil.

wakacje

Autor: Gareth Williams
Źródło: http://www.flickr.com

Kraj ten jest na tyle popularnym miejscem na wypoczynek, że tak naprawdę praktycznie wszystkie większe turystyczne biura mają w swoich katalogach wakacje RPA. Dolecieć tam można liniami lotniczymi z każdego europejskiego kraju, ze względu na różnorodny klimat praktycznie wszystkie pory roku nadają się na zaplanowanie urlopu. Trzeba jedynie pamiętać o tym, że urlopowy sezon jest tam na przełomie roku i wówczas ceny mocno skaczą do góry.

Do niedawna jeszcze RPA zaliczane było do krajów dość niebezpiecznych. Dzisiaj wygląda to znacznie korzystniej, typowy turysta raczej nie powinien się niczego obawiać, o ile nie pojedzie w niektóre uznawane za niebezpieczne tereny. Jeżeli ktoś planuje się wybrać do RPA na dłuższy lub krótszy wypoczynek, to może polować na rpa last minute – przejdź na WWW. Przy pewnym szczęściu da się zakupprzejdź na WWW za połowę ceny wyjściowej, z pewnością może to być to niepowtarzalne, niezapomniane przeżycie.