Kłodzkie uzdrowisko Polanica otoczona zielenią to jedno z najbardziej urokliwych zacisznych miejsc Sudetów

spokój, dobry mikroklimat, zieleń, ukwiecone klomby, fontanny i pełne uroku krajobrazy. Niekiedy potrzebujemy oddechu od codziennych obowiązków. Od życia w biegu, hałasu i stresu. Ziemia Kłodzka to miejsce, które należy odwiedzić chociażby ze względu na świetne warunki klimatyczne.

Z kolei do uzdrowiska w Polanicy przyjechać po poprawę kondycji fizycznej i po urodę. Tutaj można doprowadzić do wyleczenia swoich schorzeń oraz zaczerpnąć nowej energii do zycia .

Pewnie pragniesz znać ekstra wiadomości tyczące się tego zagadnienia. Jeżeli zaintrygował Cię nasz atrakcyjny news (http://skalnik.pl/buty/buty-damskie/buty-damskie-wysokie), to przeczytaj go na witrynie pod linkiem.

W pijalni Wód Mineralnych, napić się zdrowej wody ze źródła Staropolanka, która posiada ponad 100-letnią tradycję eksploatacji.

ruszajwpolske.pl/kwatery/kotlina_klodzka/polanica_zdroj/3668,index.html

Autor: Ian Petersen
Źródło: http://www.flickr.com

Swoją renomę wody przypisuje się wielości znajdujących się w niej pierwiastków mineralnych jak wapń, potas, żelazo czy magnez. Dzięki tym składnikom, Staropolanka dobrze wpływa na działanie ciała i umysłu, pomaga przede wszystkim uzdrawiać zaburzenia układu pokarmowego. W kłodzkim uzdrowisku w Polanicy można leczyć także przypadłości kardiologiczne, nadciśnienie oraz zaburzenia narządów ruchu. Doskonale zadbany park zdrojowy, z rezerwatem rododendronów kwitnących od maja do czerwca, stanowi ulubione miejsce spacerowe kuracjuszy i turystów. Polanica Zdrój – sprawdź – posiada liczne miejsca do wycieczek pieszych oraz dużo szlaków dla rowerzystów. Jednym z częściej ruchliwych szlaków spacerowych i miejsc do jazdy na rowerze jest Park Leśny, będący swego rodzaju przedłużeniem rozległego Parku Zdrojowego.

Polanica Zdrój, w swojej propozycji turystycznej ma nie tylko szeroki wachlarz karnetów rehabilitacyjnych połączonych z leczeniem przy udziale wody mineralnej. Zlokalizowane w tuż obok pijalni Wód Mineralnych domy wypoczynkowe uzdrowisko w Polanicy proponuje pobyty lecznicze, zdrowotne i hotelowe ze sporą ofertą zestawów SPA. Zestawy SPA przygotowane z myślą zarówno o kobietach jak i o mężczyznach, którzy poszukują oferty odpoczynku opartego na odnowie biologicznej. Polanica Zdrój jest atrakcyjna zarówno latem jak i zimą. Porą zimową może stanowić rewelacyjną bazę wypadową dla amatorów białego szaleństwa. Dojazd do centrów sportów zimowych wynosi – 20 min.w artykule (http://www.eccoholiday.com/region/hiszpania/costa-blanca/)do Zieleńca i 40 min. do Czarnej Góry.