Wycinka drzew na własnej działce

Każdego, kto zamierza zbudować dom, czeka przygotowanie działki pod inwestycję. W jaki sposób przygotowuje się teren pod zabudowę i w którym momencie można rozpocząć takie działania? Aby budowa przebiegała sprawnie i bez przeszkód, konieczne jest podjęcie pewnych działań.

Wycinka drzew

Autor: Daniel Beilinson
Źródło: http://www.flickr.com
Na początek czeka nas geodezyjne wytyczenie budynku na działce i jej uzbrojenie. To z całą pewnością najtrudniejsza część prac przygotowawczych. Zazwyczaj działka na której ma stanąć inwestycja nie posiada ogrodzenia, porastają ją krzewy, drzewa – tutaj więcej – i trawa. Często nie posiada też podłączonych mediów. Trzeba zatem odwrócić tę sytuację, by dane nam było rozpocząć realizację inwestycji. Obowiązkowa jest więc niwelacja terenu. Pod tym słowem kryje się ogół prac związanych z ukształtowaniem terenu.

Jeśli na działce znajdują się drzewa, należy je wyeliminować. Pozbycie się drzewa bez zezwolenia wiąże się z poważnymi konsekwencjami – mimo że drzewo to rośnie na działce należącej do osoby, która je ścięła. Co uczynić aby pozbyć się zbędnego drzewa (szerzej tutaj: http://www.projektoskop.com.pl/39-ciecie-brzoskwini/) zgodnie z prawem? Należy napisać wniosek o pozwolenie na wycinkę. O pomoc w przygotowaniu działki możemy też zwrócić się do firm specjalizujących się w wycinka drzew. Firmy są pomocne, zwłaszcza gdy na terenie znajdują się wiekowe drzewa w sąsiedztwie zabudowań z sąsiedniej działki. Wtedy potrzebna jest wycinka drzew metodą alpinistyczną. A jeśli oczyma wyobraźni widzimy ogród z hamakiem zamocowanym o wysokie, rozłożyste dęby, potrzebne będzie jedynie na przycinanie drzew – sprawdź firmę Driada.

Drzewa owocowe

Autor: P_Keigan
Źródło: http://www.flickr.com
Posiadane doświadczenie i markowy sprzęt pozwalają firmom na pracę w każdych warunkach – nie wyrządzając przy tym żadnych zniszczeń. Oferta sporządzana jest na miarę potrzeb klienta. Możemy wybrać kompletny zakres prac (z zezwoleniami), jak i samo przycinanie – .

Musimy naszą działkę ogrodzić. Uchroni to osoby postronne przed potencjalnymi przykrymi sytuacjami. Ogrodzenie da pewność i bezpieczeństwo nam, właścicielom gruntu. Nieupoważnione osoby nie wejdą wówczas na teren działki.