Czym jest wskaźnik rotacji należności oraz jak na przykład otrzymać dojście do akt w e-sądzie?

Wskaźnik rotacji należności przynależy do wskaźników sprawności działania przedsiębiorstwa oraz wytycza jak często wiadome przedsiębiorstwo zamienia udzielony kredyt kupiecki na gotówkę. Dzięki temu wskaźnikowi można ustalić czy przedsiębiorstwo w skuteczny sposób ściąga należności finansowe od swoich dłużników. Im bardziej natężony wskaźnik rotacji należności tym lepiej dla przedsiębiorstwa, bowiem znaczy to, iż Konsumenci w terminie regulują pożyczkę.

Pieniądze

Autor: Mike Gifford
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki wskaźnikowi rotacji należności można w łatwy sposób określić sprawność operacyjną. Większość firm oraz przedsiębiorstw skutecznie posługuje się wskaźnikiem rotacji należności – polecana firma, chociaż niekiedy może okazać się, że dłużnicy nie spłacają w terminie swojego zadłużenia. Co uczynić w takiej sytuacji? Bezspornie możliwości jest mnogość, jedną z nich jest choćby windykacja, niemniej nie zawsze przynosi ona stosowny wynik. W niektórych przypadkach powinno się więc skierować sprawę do sądu.

Aktualnie coraz częściej wybierane są e-sądy, bo sprawy w e-sądach nierzadko następują znacznie szybciej, wiążą się też z mniejszymi kosztami. Jeżeli jako przedsiębiorca zakładasz sprawę dotyczącą zadłużenia w e-sądzie to na pewno potrzebowałbyś posiadać stały dostęp do akt e-sądu – więcej na Attorn. Jak można otrzymać taki dostęp?

Na szczęście nie jest to w dzisiejszych czasach kłopotliwe i skomplikowane, bo żeby otrzymać dostęp do akt e-sądu trzeba posiadać tylko indywidualny kod lub identyfikator. Kod dostępu znajduje się na niektórych orzeczeniach sądowych, między innymi na wezwaniach do zapłaty, natomiast identyfikator jest generowany w momencie założenia sprawy w e-sądzie i ujawnia się go w momencie wręczenia wezwania do zapłaty.

Dostęp do akt w e-sądzie mogą posiadać zarówno przedstawiciele – w tym wypadku dane przedsiębiorstwo, jak też pozwani – czyli choćby nasz dłużnik. By dostać dojście do dokumentów sprawy należy wejść na główną stronę sądu i odnaleźć odpowiednią zakładkę o nazwie „dostęp do akt sprawy i nakazów”. Po wciśnięciu przycisku „pokaż akta” zdołasz zobaczyć interesujące Cię dokumenty.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>