Praktyczne etui nie tylko do osłony smartfona, czyli o funkcjach dobrego pokrowca?

Odporne na wstrząsy, dobrane pod kolor etui na komórkę, iPhone to niezbędne akcesorium tych, którzy chcą dbać o swój sprzęt. I wygląd zarazem. Jakie cechy wyróżniają innowacyjne osłonki naszych elektronicznych cacek? Spójrzmy chociażby na case do Sony Xperia M4 Aqua. To pokrowiec dedykowany specjalnie dla tego modelu telefonu. Producent miał na względzie kilka niezbędnych czynników, które klient-posiadacz sprzętu i nowoczesnej kabury pragnąłby mieć zapewnione. Jakie?

pokrowiec na smartfona

Autor: Elisa Fair
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim zapewnienie ochrony przed wstrząsami – amortyzacja upadków. Nowoczesność ochraniaczy na telefony na pierwszy rzut oka nie daje gwarancji że ochronią nasze sprzęty. Mimo wizualnej „słabości” guma z jakiej wykonywane jest etui zapewnia stuprocentową gwarancję, że osłona nie rozleci się nawet przy spadku z pokaźnej wysokości Do tego jest elastyczna, ale nie rozciągliwa do tego stopnia, by odkształcenia były trwałe. Wysokiej klasy etui to też dopasowanie osłony do elektroniki pod względem miejsc do ładowania, słuchawek, czy wydzielonej przestrzeni na aparat. W ten sposób bez problemu odróżnimy „firmówkę” od etui robionego hurtem, w którym pod uwagę bierze się jedynie parametry wysokości, szerokości i grubości smartfona.

materiałowy pokrowiec na telefon

Autor: Elisa Fair
Źródło: http://www.flickr.com

Mając spełnione najważniejsze zadanie – ochronę telefonu – osłona powinna jeszcze przyzwoicie wyglądać. Najlepiej w sposób pasujący do koloru sprzętu. Jeśli twórca akcesoriów zamierza liczyć się w usługach z częściami do sprzętów, powinien udostępniać co najmniej kilkadziesiąt unikalnych kolorystycznie i pod względem wzorów modelów etui.

Do kompletu firmowego etui (Wiko Lenny) brakuje jeszcze miejsca, w którym można zaczepić kolejny wspomagające akcesoria. Na przykład rysik do komórki. Bywa że nie jest dostępny razem w pakiecie z etui, są jednakże możliwości pozwalające stworzyć własny, niezawodny rysik nie wydając na niego ani złotówki. I nie chodzi o zastępowanie go gotowcem z ostrą końcówką w stylu długopis czegoś podobnego. Rysik do komórki zrobiony w najprostszy sposób (wystarczy zwinąć w cienki rulonik dowolny materiał sztuczny i zakończyć go ostrą końcówką). Oczywiście jedną z opcji jest wybranie się do komisu, co oznacza wydatek co najmniej kilku złotych.