Twoje dziecko ma przerwę w szkole, nie wiesz jak rozplanować mu czas? Sprawdź naszą propozycję!

Nie masz pomysłu na wolny czas dla dziecka? A może jazda konna? To świetny sposób na rozwojowe i ciekawe zajęcie, jakie Twoje dziecko na pewno polubi. W wielu miastach organizowane są różne kolonie czy półkolonie jeździeckie. Sprawdź jak wiele jest plusów jazdy konnej!

jazda konna

Źródło: flickr.com
Jazda konna posiada tak dużo zalet, że trudno je wszystkie wymienić oraz zliczyć. Jedno jest jednak stałe, oprócz podstawowych zalet, jakimi odznaczają się niemalże wszystkie sporty, jeździectwo ma tą przewagę, iż dzięki kontaktom ze zwierzęciem, jazda konna to coś więcej niż normalny sport. Ma ona wpływ pozytywny nie tylko na nasze ciało, ale także na ducha. Warto też przypomnieć o jej terapeutycznych zaletach, co na pewno wpłynie na popularność tej dyscypliny – zapoznaj się z ofertą.

Początki będą wydawać się problematyczne, zwłaszcza, że każdy koń (przekonaj się co ma do zaoferowania sprzedaż koni sportowych) ma inną osobowość i powinniśmy wyczuć jego usposobienie. Z jednymi jesteśmy w stanie dość szybko się porozumieć, inne potrzebują na to więcej czasu. Jednakowoż jak nauczymy się podstawowych zasad jazdy konno, dosyć szybko będziemy odczuwać ogromną przyjemność z kontaktu z tym zwierzęciem. Osiągniemy zdolność wzbudzania zaufania u konia. Jazda w terenie i pokonywanie naturalnych przeszkód, galop po ścierniskach. to tylko niektóre z przeżyć, których jesteśmy w stanie doświadczać. Jeżeli posiadamy swojego konia albo ujeżdżamy przeważnie tego samego rumaka, po pewnym czasie poczujemy harmonię która rodzi się między koniem a jeźdźcem. Płynne ruchy, które są warunkiem odpowiedniej jazdy, to wynik współpracy człowieka ze zwierzęciem. Przekonanie, że tego typu harmonia została osiągnięta, zwiększa radość, jaką czerpiemy.

kurs jazdy konnej

Źródło: flickr.com
Nie tylko miłośnicy koni decydują się na uprawianie jeździectwa. W czasie jazdy konnej pracują nie tylko mięśnie ud, łydek, ale także i górne partie mięśni. Ponadto jazda konna idealnie rozluźnia oraz rozciąga nasze mięśnie, co faktycznie bardzo zbawiennie wpływa na nasze ciało. Jazda konna polecana jest dla tych, którzy borykają się z rozmaitymi problemami zdrowotnymi. Począwszy od hipoterapii, jaka jest stosowana w przypadku osób niepełnosprawnych, po ćwiczenia wskazane przy wadach postawy. Delikatne, kołyszące ruchy, jakie wykonuje koń w stępie potrafią rozluźnić mięśnie i dodatkowo wymuszają odpowiednią postawę. Jak widać wpływa to bardzo dobrze w wielu sytuacjach, powinniśmy więc zalecić jazdę konną.