Schody drewniane – typy jak też instalacja

W domach jednorodzinnych nadzwyczaj interesujące a także często wykorzystywane są drewniane schody. Oprócz własności funkcjonalnych spełniają również istotną rolę w organizowaniu wnętrza domu.
O ile w naszym mieszkaniu mają znaleźć się schody, powinniśmy zadecydować o tym gdzie będą ulokowane oraz jak dużo miejsca możemy na nie określić.

W dzisiejszych projektach sporadycznie spotyka się schodową klatkę.

Przeczytaj więcej porad tutaj (https://artgrafcars.pl/czy-dzieki-wrappingowi-mozna-zwiekszyc-wartosc-samochodu/) – pokażą inny aspekt sprawy. Nie obawiaj się – one dotyczą zbliżonej kwestii, zatem również Cię zaciekawią.

Przeważnie projektanci umieszczają schody w holu lub w salonie. Dlatego tak ważny jest ich kształt jak też wykończenie – Pomagier. Jako niezmienny fragment wnętrza mogą w sposób kluczowy zaważyć na stylu i wyglądzie całego wnętrza. Między innymi dlatego drewno, jako materiał nadzwyczaj rozmaity, naturalny jak też efektowny oraz równocześnie trwały jest tak często wybierane jako materiał do zrealizowania schodów. Takie schody bez trudności stworzy stolarz wrocław.

PCV

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Drewniane schody realizuje się z rodzimego drewna liściastych drzew: klonu, brzozy, jesionu oraz z odmian egotycznych. Te ostatnie będą niestety kilkadziesiąt procent droższe, nieczęsto wykorzystywane jest drewno iglaste, przeważnie sosnowe. Drewno przeznaczone na stopnie powinno odpowiadać przynajmniej II klasie jakości. Wszystkie innych elementy nośne schodów przynależy robić tylko z drewna liściastego pierwszej klasy. Materiał winien mieć ścisło rozlokowane słoje. Drewno musi być suche (wilgotność poniżej 8-12%), bez sęków. Stopnie wykonuje się bądź z drewna litego, albo warstwowo klejonego.

Ponieważ drewno stosowane na schody powinno być ogromnie dobre gatunkowo, często zastępuje się je prefabrykatami. Są wśród nich płyty z drewna litego klejonego na styk lub niektóre rodzaje sklejki -> Pomagier. Nie można natomiast używać listewkowych stolarskich płyt Sprawdź już dziś usługi stolarskie Wrocław.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,