Enoturystyka fantastycznym pomysłem na znakomite spędzenie urlopu

Zastanawiasz się, w jaki sposób spędzić przyszły urlop? Jeśli nie masz w planach tradycyjnego wyjazdu w góry czy nad morze w jednym z cieplejszych, zagranicznych krajów, wybierz enoturystykę. Choć enoturystyka w Polsce jeszcze nie jest mocno rozwinięta, to jest parę miejsc, jakie możemy odwiedzić, aby zdobyć ciekawą wiedzę dotyczące wina.

wino

Autor: MSM MOŃKI
Źródło: MSM MOŃKI
Enoturystyka jest bowiem odnogą turystyki skupiającą się na zagadnieniach wina, a dokładniej na uprawianiu winorośli, produkcji tego trunku i jego smakach. Udając się na prezentowany wyjazd mamy okazję zajrzeć do winnic (nowa witryna) oraz na własne oczy dostrzec, na czym polega cały proces wytwarzania trunku oraz degustować wina, jakich dotąd nie miałeś okazji spróbować. Warto jest skorzystać ze sposobności rozmów z osobami, jakie na co dzień parają się tym tematem, gdyż z pewnością będą mieć dużo do opowiedzenia. Jeśli jedziemy na wyjazd organizowany, niewątpliwie będziemy mieć zagwarantowanego przewodnika, od którego także dowiemy się wielu ciekawych informacji. Z takiego urlopu wrócimy z jeszcze lepszą wiedzą na temat trunku, jaki doceniamy ponad wszystkie inne alkohole. Oprócz tego będziemy mieć szansę skorzystania wyśmienitych, miejscowych rarytasów, jakie potem odtworzymy w zaciszu swojego domu, serwując do nich idealnie dobrane wino. Dobrze jest zarezerwować nocleg usytuowany niedaleko winiarni, a najlepiej wybrać gospodarstwo enoturystyczne. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na tego rodzaju urlop, takie wyjazdy nieraz organizowane są w firmach, jako forma motywacji dla zatrudnionych tam ludzi. Możesz dać propozycję takiej wycieczki na najbliższym spotkaniu firmowym, zwłaszcza gdy szefowi zależy na pozytywnej integracji załogi oraz niejednokrotnie organizował rozmaite atrakcje.

butelki

Autor: Council of Presidents
Źródło: http://www.flickr.com
Jak widzisz enoturystyka jest świetnym pomysłem na wczasy. Możesz wyjechać sam bądź zabrać ze sobą bliską ci osobę. Na opisane wyjazdy wyjeżdżają z reguły panowie po czterdziestym roku życia, ponieważ nie zaliczają się one do szczególnie tanich form spędzania wakacji. Jeżeli wobec tego jesteś miłośnikiem wina i chciałbyś poznać jego nowe gatunki, aby jeszcze umiejętnej dobierać rodzaje win do jedzenia i pozyskać interesującą wiedzę, powinieneś skorzystać z propozycji enoturystyki. Enoturystyka http://www.winnicadwiegranice.plmiejsc, które możesz odwiedzić.