Robimy zakupy w Krakowie – krótki przewodnik

Do Krakowa często przybywamy w charakterze turysty, lecz coraz więcej osób wybiera się do tego wyjątkowo nastrojowego miasta także po to, aby pochodzić po sklepach. A oferta handlowa miejscowości jest imponująco różnorodna i sprawia, iż można tu nabyć wszystko, od ubrań z second handu, po kosztowne propozycje światowej sławy projektantów.

hipermarket

Autor: MollySVH
Źródło: http://www.flickr.com
Już w momencie przybycia do Krakowa, wita nas sławetna Galeria Krakowska, skomunikowana z dworcem kolejowym oraz z dworcem PKS. W galerii znajdziemy około 260 sklepów popularnych marek i sklep spożywczy. Możemy tutaj zrobić zakupy na przykład w sytuacji, kiedy oczekujemy na pociąg, który będzie mieć duże opóźnienie. Jeśli zamierzamy zrobić zakupy w Krakowie, możemy pójść również do jednej z mnóstwa innych galerii handlowych, takich jak galeria (zobacz ofertę) Kazimierz, Bonarka City Center, lub Kraków Plaza. Jednak, kiedy znajdujemy się w tym magicznym, pełnym skarbów przeszłości oraz kultury mieście, opłaca się zaplanować bardziej nastrojowe zakupy, takie, których nie zrobimy nigdzie indziej, nawet .

Zakupy w Krakowie niewątpliwie warto zacząć od odwiedzenia popularnych krakowskich Sukiennic. Znajdziemy tutaj niepowtarzalne wyroby rękodzielnicze, godne uwagi pamiątki i elementy sztuki ludowej. Możemy przebierać wśród biżuterii z bursztynu, wyszywanych chust, artystycznych rzeźb i dekorowanych szkatułek. To miejsce ma swój niepowtarzalny klimat i zakupy robi się tutaj bardzo przyjemnie. Następnym godnym uwagi miejscem na zakupy jest Galeria Obrazów, którą zastaniemy przy Bramie Floriańskiej. Artyści malarze wystawiają się tu ze swoimi obrazami, wśród których znajdziemy zarówno kopie dzieł słynnych malarzy z przeszłości, jak i sztukę współczesną, a nawet dzwonki wietrzne Legler. Jeżeli jesteśmy amatorami produktów ekskluzywnych, obowiązkowym miejscem na mapie zakupowej Krakowa powinny być dla nas kamienice na Rynku Głównym 13. W nich kryje się kameralny pasaż handlowy, oferujący kreacje od wybitnych projektantów. To szansa na zdobycie nietuzinkowych zestawów na szczególne okazje. Jeśli szukamy produktów żywnościowych, na pewno warto pójść na Rynek Kleparski i na tamtejszym bazarze nabyć świeże owoce, warzywa i inne produkty żywnościowe.