Bardo: spływ pontonowy, czyli ciekawy sposób na świetną zabawę

Nierzadko w czasie wakacji myślimy nad tym, jak w interesujący sposób spędzić wolny czas. Oczywiście świetnie sprawdzi się każda aktywność na powietrzu, perfekcyjna będzie także taka rozrywka, która okaże się angażująca. Naprzeciw wszystkim temu podobnym oczekiwaniom wychodzi spływ pontonowy w miejscowości Bardo.
Grupowe spływy to rzeczywiście doskonały sposób na spędzanie czasu ze znajomymi, dobry nie tylko dla dorosłych, lecz także dzieci i młodzieży. Spływ przeprowadzany jest na przełomie Nysy Kłodzkiej. Stopień trudności tego miejsca jest określany jako najłagodniejszy, w związku z tym już dzieci w wieku przedszkolnym mogą udać się na tego typu wycieczkę. W żadnym razie nie należy się tego obawiać, gdyż wraz z dziećmi płynie wykwalifikowany instruktor. Czy spływ Bardo jest naprawdę dobry również dla dzieci? Jak najbardziej! To nie tylko metoda na aktywne spędzanie wolnego czasu. Dzięki takim rozrywkom najmłodsi rozwijają się.

dzieci

Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze pomaga to w zapoznaniu się z wodą, ale nie wolno nie zauważyć, że to doskonały sposób na naukę pracy zespołowej. W dodatku dziecko poprawia swoją koordynację ruchową. W dzisiejszych czasach dzieci bardzo dużo czasu spędzają w domu przed komputerem. Aktywność na świeżym powietrzu z pewnością pomoże w dotlenieniu. To bardzo istotne. Należy jednak mieć świadomość, że spływ nie jest wyłączenie rozrywką dla dzieci. Osoby dorosłe zdecydowanie także spędzą intensywny czas. Pontony do świetny sposób na przykładowo imprezę integracyjną w pracy. Wówczas spływ można uczynić bardziej atrakcyjnym, dołączając różne gry, m.in. wyścigi czy slalom. Dzięki temu pracownicy zintegrują się i nauczą współpracować. Jak przygotować się do spływu pontonem w bardzie?

Z pewnością warto odpowiednio wcześniej zarezerwować miejsca, szczególnie jeżeli planujemy udać się do Barda latem. Nawet lekki deszcz nie przeszkadza w spływaniu, należy jedynie nałożyć strój pasujący do takiej pogody. Buty muszą być wiązane, spinane na rzepy, ewentualnie sandały. Warto pamiętać, że najprawdopodobniej przemokną.

grill

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Sam spływ trwa około 2,5 do 3,5 godziny.

Czy ta problematyka Cię interesuje? Jeśli tak, to przejrzyj link (https://www.margaretka-swietokrzyska.pl/pl/cennik-i-rezerwacja/), pod którym znajdziesz niezbędne Ci informacje – sprawdź, że Cię zainteresują na długo.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę również czas dojazdu i formalności – mniej więcej 5 do 6 godzin. Na początku przyjeżdżamy do miejscowości Bardo, gdzie pobieramy sprzęt, po czym jedziemy do miejscowości Młynów. Tam przechodzimy krótkie szkolenie i przedstawiane są zasady bezpieczeństwa. Trasa to 15 kilometrów.

Dopływamy wówczas do Barda, gdzie zdajemy sprzęt. Na przystani mamy możliwość zorganizowania ognisko lub grilla i kontynuować zabawę. Dodatkowo miejscowość posiada bazę noclegową, dlatego też zostanie na noc nie jest nawet najmniejszym kłopotem.