Fachowa analiza terenów pod budowę wyśnionego domu

Prywatny dom bywa głównym celem a także marzeniem większości ludzi. Fragment ziemi, na którym założymy ogród i przygotujemy perfekcyjne miejsce do wychowywania nasze latorośle śni się po nocach praktycznie każdemu. Na nieszczęście na drodze do naszego celu napotkamy wiele pułapek dlatego tak ważna decyzja nie powinna być podejmowana pochopnie.

Jedną z gorszych rzeczy jakie możemy zrobić to słuchanie wyłącznie naszych emocji w trakcie podejmowania istotnego wyboru.

Zainspirował Cię ten artykuł? Będzie nam miło, jeżeli postawisz na przeczytanie następnych. Po prostu naciśnij hiperłącze i przenieś się do kolejnej witryny.

Oczywiście, miejsce w jakim zbudujemy nasz przyszły dom musi rozpalać w nas pewne emocje, aczkolwiek w momencie podejmowania decyzji górą musi być zimna kalkulacja faktów.Ukryte problemy.

Kluczową kwestią będzie zrozumienie, że dom ma służyć przez dziesiątki lat. W tym czasie pogoda zmieni się wielokrotnie, od przeszywających zim, przez ulewne deszcze, które mogą powodować podtopienia piwnicy, po gorące dni. Kluczową rolę odgrywa rodzaj gruntu na jakim zbudujemy nasz dom – odnośnik do strony.

fundamenty

Autor: BoneDaddy.P7
Źródło: http://www.flickr.com/photos/bonedaddy/2791636546/sizes/o/

Wody gruntowe powinny być głęboko, ułatwi to wykonanie izolacji przeciw wodnej i przydomowej oczyszczalni ścieków. Wszelkie grunty organiczne, rozmoczone i miękkie gliny lub luźne piaski będą złym wyborem do budowy domu naszych marzeń. Tego typu niedogodności jest dużo dlatego nie powinniśmy oszczędzać na specjaliście, firma geotechniczna zbada wszystko, co jest najważniejsze a my będziemy mieć pewność na jakich terenach zamierzamy zbudować dom – budowa domów kraków – sprawdź na www.Uważajmy na detale.

Warto dokładnie obejrzeć okolicę. Czy wokół znajdziemy dużo stawów, jak wysoko stoi woda w rowach melioracyjnych oraz w jakiej ilości występują małe jeziora. Pobliska flora także pomoże nam określić potencjał wybranego miejsca, np. niektóre drzewa wymagają bardzo dużo wody dlatego ich obecność musi dać nam do myślenia. Warto żeby firma geotechniczna przeprowadziła odwierty i sprawdziła ziemię, może się okazać, że nasze upragnione lokum będzie wymagało częstych remontów, które skutecznie zmniejszą rodzinny budżet. Popękane ściany, pleśń, grzyby czy zalany garaż na pewno nie zapewni spokojnego mieszkania. Zwłaszcza, że dom z reguły ma stać kilkadziesiąt lat.