Wszystko o czym powinieneś wiedzieć, jeśli interesują cię dźwigi przenośne. Już teraz poznaj się z wytycznymi i wynajmij jeden dla swojej spółki.

Żurawie przenośne, jak samo określenie podkreśla, mogą być bez problemu przeniesione z jednego podwozia na inne. Takie maszyny wyekwipowane są w bazę żurawia, w której zamontowana jest kolumna obrotowa. Do kolumny przyczepiony jest wysięgnik (może mieć dwa ramiona). Wysięgnik poruszany jest za pomocą siłowników hydraulicznych.

Żuraw

Autor: Ron Cogswell
Źródło: http://www.flickr.com
Na końcu ramienia wysięgnika umieszczony jest hak lub odmienne akcesorium do unoszenia ładunków. Występują dwa rodzaje żurawi, ze względu na cechy konstrukcyjne i na teren w jakim będą eksploatowane. Są to żurawie ogólnego przeznaczenia i przemysłowe. Te drugie stosowane są do rozładunku drewna lub złomu.

Jaka osoba może kierować takim żurawkiem? Kto sprawdza poprawność pracy żurawia?Aby móc skorzystać z takiego żurawia należy posiadać ważną decyzję o zgodzie na wykorzystanie danego żurawia, wydaną przez należyty oddział Urzędu Dozoru Technicznego. Obsługiwać żurawie przenośne mogą wyłącznie przeszkoleni operatorzy. Aby móc dostać pozwolenie na kierowanie żurawiem, należy przejść egzamin skłądający się z dwóch części. Teori i praktyki. Egzamin również ma miejsce przed odpowiednim Urzędem Dozoru Technicznego. Sprawa ma się identycznie w przypadku osób zajmujących się eksploatacją tych dźwigów. Wszelkie istotne postanowienia informujące o rodzaju dozoru, czasach wykonywania badań przez inspektorów czy terminie przeprowadzenia przeglądu konserwacyjnego są opisane w zarządzeniu Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej.

Każdy żuraw jest osobną maszyną, i metoda korzystania go może być inna od wcześniejszych urządzeń.

Pragniesz przeczytać więcej naszych wpisów? Fantastycznie! Pragniemy więc poinformować Cię, że jesteśmy tutaj (http://eogniwa.pl/pl/c/Wciagarki-lancuchowe/45) – odszukasz nas w tym linku.

Dlatego wytwórca do każdej maszyny załącza szczegółową instrukcję użytkowania, niekiedy także w formie klipu wideo. Wideo w sposób praktyczny pokazuje jak bez szkody korzystać dźwigu, jak również prezentuje sposób jego poprawnego składania, rozkładania i pracy z nim.

Jak odbywa się wypożyczenie dźwigów?
Jeśli w pracy niezbędny Ci jest żuraw, który wspomoże przy przenoszeniu sporych elementów konstrukcyjnych, powinieneś wypożyczyć go do tej misji. Niektóre rodzaje dźwigów ze względu na swoją niewielką budowę, mogą dojśc do trudno dostępnych miejsc, jak również nie są zasilane spalinowo. Aby wydzierżawić żurawie przenośne użyj Google i znajdź najbardziej atrakcyjne oferty.