Rzeszów to coraz szybciej rozwijające się miasto. Miasto z bogatą kulturą, z możliwościami na przyszłość

Rzeszów to jedno z bardziej interesujących miast Polski, rozciąga się na pograniczu dwóch makroregionów. Pierwszym z nich jest Kotlina Sandomierska, drugim Pogórze Środkowobeskidzkie. Najistotniejsza część Rzeszowa jest położona na Podgórzu Rzeszowskim, a odmienne sfery, to północny odcinek miasteczka, który jest położony na Pradolinie Podkarpackiej i południowy obszar miasta rozciągający się na Pogórzu Dynowskim.

Autor: Młyn Klekotki

Bliskie sąsiedztwo rzeki było problemem bardzo niekorzystnym, a zachodziło to aż do chwili wyregulowania z początkiem dziewiętnastego wieku. Bardzo mógł zmieniać się bieg jej koryta. Tego typu stan rzeczy wspominał nawet Wilhelm Friedberg, w 1903 roku. Ponadto, miasto otoczone było licznymi bagnami, przykładowo osuszanym Żabnikiem. Miasto leży na wysokości od 197 m n.p.m., na poziomie Staromiasta do 384 m n.p.m. (Budziwój).

Krzyżują się tu znaczne szlaki komunikacyjne, od Drezno do Kijowa oraz z Białegostoku do Koszyc. To sprawia, że obejrzy to miejsce mnóstwo ludzi, czy to w czasie wyjazdów biznesowych, czy w celach turystycznych.Z taką pomocą nietrudno znaleźć hotel w Rzeszowie , a jeżeli ktoś pragnie zorganizować konferencję, to także nie będzie kłopotu z zarezerwowaniem odpowiedniej sali – [www].

Rzeszów posiada międzynarodowy port lotniczy oraz Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny.

Jeżeli zafrapowała Cię prezentowana problematyka, bez wahania wejdź na ten link – to opracowanie (https://www.eccoholiday.com/p/grecja-zakynthos) na pewno także będzie warte Twojego zainteresowania.

Jest on skierowany na przemysł innowacji technologicznych, czyli koncentruje się na niezwykle rozwijającej się technologicznie branży. Na obszarze miasta zlokalizowana jestrównież Specjalna Strefa Ekonomiczna o nazwie Rzeszów-Dworzysko. Są również dwie odmienne Specjalne Strefy Ekonomiczne. W Rzeszowie można rozpocząć studiowanie na dwóch liczących się państwowych uczelniach, takich jak Uniwersytet Rzeszowski, na którym może podjąć studia na jednym z tuzina wydziałów.

Rzeszów

Autor: Kamil Świdrak
Źródło: http://www.flickr.com

Jest także Politechnika Rzeszowska oraz kilka prywatnych uczelni wyższych, jaki Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, która jest jedną z znaczniejszych niepublicznych szkół w kraju. W Rzeszowie prosperują trzy konsulaty honorowe: Niemiec, Słowacji oraz Ukrainy. Co więcej, Rzeszów jest członkiem Unii Metropolii Polskich oraz Stowarzyszenia Eurocities, które zrzesza miasta z całej Europy.