Które bramy garażowe wybrać, skoro jest ich tak wiele na rynku?

Mogłoby się wydawać, iż garaż jest miejscem specjalnie dla naszego samochodu. Natomiast przeważnie mieszkańcy kumulują w tym pomieszczeniu skarby o których nikt nigdy nie słyszał, ani ich nie widział. Dziewczyny mają nadzieję, że cały nieprzydatny sprzęt już kiedyś wylądował na śmietniku, prawdopodobnie jednak wynalazł on swoje stanowisko w garażu.

garaż
Dlatego remontując czy też budując dom winniśmy zadbać o to, aby bramy garażowe były wygodne i nie szpeciły naszego domu. Z tego powodu w pierwszym momencie powinniśmy postanowić czy ma być to furtka wieloczęściowa, roletowa, uchylna czy rozwierana. W domach prywatnych każda z wcześniej wymienionych odnajdzie swoje wykorzystanie, jednak dobrze jest się zastanowić, które rozwiązanie będzie dla nas najwygodniejsze. Z całą pewnością roleta będzie się nadawać do każdego domu, ponieważ jest solidna i funkcjonalna, a poza tym przeważnie ma napęd elektryczny w pakiecie. Brama otwierana jest najbardziej standardowa i praktyczna, gdyż możemy jedynie trochę uchylić drzwi i wkroczyć do środka, nie ma potrzeby podnoszenia do góry całego elementu. Jeżeli nie mamy pojęcia, jakie bramy garażowe będą u nas najlepiej pasować to dobrze jest poprzeglądać strony on-line przewodzących producentów. Pokazują oni na swoich portalach przykładowe rozwiązania, dostępne kształty oraz kolory. Co ciekawe, bramy garażowe mogą być w każdej chwili zaadaptowane do Twoich potrzeb, dzięki różnorodnym wzorkom i aplikacjom dekoracyjnym.

brama garażowa

Autor: WIŚNIOWSKI
Źródło: WIŚNIOWSKI
Najczęściej stosowane przez klientów indywidualnych w tej chwili są niezawodne bramy uchylne. Tymczasem właściciele gigantycznych przedsiębiorstw decydują się na bramy segmentowe nowej generacji, bowiem są one energooszczędne , a także posiadają innowacyjny system zabezpieczeń.

Jeśli w dalszym ciągu nie wiemy na co się zdecydować, to ważne jest, aby skontaktować się z doradcą klienta z wybranej firmy. Przyjedzie on na wizję lokalną, przygotuje projekt bramy i ustali z Państwem wszystkie detale, jakie mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo i wytrzymałość wyrobu. Nieraz lepiej zainwestować więcej pieniędzy w takowe drzwi, by nigdy więcej nie musieć się interesować tym tematem.