Prawidłowa prezentacja produktów oraz oświetlenie sklepu mają znaczący wypływ na klienta

Atrakcyjny wygląd sklepu to jedna z cech, która może przyciągać klientów. Kiedy jest schludnie oraz produkty są ładnie zaprezentowane wiemy, iż zakupiony przedmiot jest dobrej jakości oraz chętniej odwiedzimy sklep i zrobimy zakupy. Istotna jest więc prawidłowa ekspozycja.

lampy

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli dopiero urządzamy powierzchnię sklepu, warto zwrócić uwagę na prawidłowe rozmieszczenie półek. Przykładowo w sklepie z ekskluzywnymi kosmetykami trzeba układać je kategoriami oraz według nazwy firmy. Istotne jest również, aby wszystkie sprzedawane produkty były pokazane klientowi, a aktualne promocje zaznaczone odpowiednimi zawieszkami. Wykorzystywane materiały powinny być dosyć łatwe do zachowania w czystości. Dodatkowo istotnym elementem podczas urządzania sklepu będzie oświetlenie dla sklepów. Ma ono znaczny wpływ na prawidłową prezentację towaru tudzież na nastrój klienta. Do oświetlenia powierzchni sklepowej, idealne jest ciepłe światło, którego jest odpowiednio dużo, aby móc przykładowo przeczytać etykietę produktu.

Idealne do takiego oświetlenia są lampy LED. Można je umiejscowić w taki sposób, żeby od spodu szafek oświetlały przykładowo miejsce na perfumy. Gwarantuje to efektowną prezentacje perfum w szklanych butelkach jak również wygląd w nowoczesnym stylu. Tego rodzaju miejsce z pewnością zwróci uwagę odwiedzającego nasz sklep.

Jeśli poszukujesz ciekawych informacji na ten temat, odwiedź produkcja regałów magazynowych nas, a zapewne przeczytasz interesujące fakty.

Możemy zastosować oprawy LED czy też listwy, które podświetlą każdą półkę. Tego typu oświetlenie dla sklepów jest wyjątkowo często wykorzystywane przy szafach z drobnymi kosmetykami do makijażu. Dobrze jest jednak zatroszczyć się o to, by stosowane oświetlenie było zbliżone do słonecznego, jest to bardzo ważne w trakcie wyboru przykładowo różu bądź pudru. Można także zdecydować się na podłogową oprawę LED, która będzie oświetlać pomieszczenie do dołu.

lampki

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
Prezentacja produktów jest niesamowicie istotna, by zachęcić klienta do zakupu. Za pomocą dobrego oświetlenia możemy sprawić, że nasze pomieszczenie będzie wydawało się większe, a produkty będą doskonale wyglądać. Wykorzystując oświetlenie LED łączymy świetny efekt z dbałością o środowisko, za zasługą ekologicznych technologii.